Po výhře nad favorizovaným Zlínem si tak v domácím prostředí připsali na konto další cenný skalp. „V závěru zápasu už jsme byli jasně lepší,“ potěšilo trenéra Severočechů Miroslava Malána.

Budějovice jste nakonec porazili v tiebreaku. Co zápas rozhodlo?
Byl to vyrovnaný souboj, ve kterém byli na začátku lepší hosté a od čtvrtého setu jsme dominovali my. Rozhodlo to, že jsme soupeře v závěru dostali pod velký tlak a hráči Budějovic tím pádem hodně chybovali. Navíc týmu pomohl i příchod zkušeného Milana Bicana na palubovku. Jeho přítomnost dodala hráčům sebedůvěru a větší klid. Tým se zvedl psychicky, bojoval a nakonec obrátil vývoj skóre v náš prospěch.

Po devíti kolech máte na kontě stejný počet bodů. Panuje v týmu spokojenost nebo jste očekávali více?
To se těžko hodnotí. Na jednu stranu je hezké, že jsme doma porazili Zlín a České Budějovice, na druhou stranu mě mrzí ztráty v některých venkovních utkáních. Například v Praze jsme měli vyhrát, protože ČZU bude soupeřem, se kterým se budeme prát o postup do play off. Dá se ale říct, že s výkony týmu jsem spokojený, doma předvádíme opravdu dobrý volejbal. Venku je to zatím horší, ale pokud bychom uspěli v následujících dvou zápasech na Kladně a pak doma proti Odoleně Vodě, tak bych byl ještě spokojenější.

Právě na Kladně (v sobotu od 18 hodin – pozn aut.) vás čeká možná klíčový duel této fáze sezony. S jakým cílem za soupeřem vyrazíte?
Nevím jestli to bude zrovna klíčový duel, sezona je ještě dlouhá. Ale rozhodně bude důležitější než třeba ten proti Českým Budějovicím. Věřím, že už konečně prolomíme smůlu z venkovních duelů a vyhrajeme.

Váš tým bude v roli papírového favorita, což je pro něj nová role. Nebojíte se, že by vaši hráči mohli utkání podcenit?
Toho se neobávám. Hráče na to na tréninku samozřejmě připravíme, navíc Kladno bude hrát doma a už musí zabrat. Podle mě jsou šance obou týmů vyrovnané. Doufám ale, že zvítězíme.