O osudu zápasu napověděla už první sada. V té byli domácí volejbalisté jasně lepší a po 21 minutách ji získali pro sebe (25:16). Zaskočení Severočeši se dlouho nedokázali dostat do tempa a nakonec ztratili i druhý set, když prohráli v koncovce 22:25.

Ve třetím dějství se svěřenci trenéra Miroslava Malána zmátořili. Díky zlepšené hře na palubovce dominovali a sadu nakonec získali pro sebe v poměru 25:16.

Vstup do čtvrtého dějství se Ústečanům nepodařil dle představ a od začátku museli dotahovat dvoubodové manko. Nakonec však dokázali vyrovnat a znovu se rozhodovalo až v koncovce setu. Z vítězství 25:23 se nakonec radovali domácí hráči, kteří tak celý zápas ovládli 3:1 na sety a připsali si tak na konto teprve druhou výhru v letošním ročníku soutěže.

„Trochu jsme očekávali, že na Kladně vyhrajeme. Jenže se nám nepovedl vstup do zápasu a první dva sety jsme jasně prohráli. Nemohli jsme se trefit do servisu,“ přiznal trenér SKV Ústí Miroslav Malán a pokračoval:

„Od třetího setu už jsme na servisu neriskovali a dávali jsme plachtící podání, což přineslo úspěch. Ve čtvrtém dějství jsme prohrávali 21:24, ale dokázali jsme to stáhnout na rozdíl jediného bodu. Bohužel nás v závěru trochu poškodili rozhodčí, kdy za stavu 23:24 neviděli teč domácího bloku a čtvrtou sadu jsme tak prohráli 23:25,“ dodal k utkání Malán.

Volleyball.cz Kladno – SKV Ústí n. L. 3:1

Sety: 25:16, 25:22, 16:25, 25:23. Rozhodčí: Dmejchal, Hudík. Čas: 105 minut. Diváci: 250.