„Takhle vysoko jsme v této fázi sezony nebyli už dlouhá léta,“ pochvaloval si po utkání kouč Elby Patrik Cerman.

Jeho svěřenci do zápasu s Mostem nevstoupili ideálně a už v 6. minutě prohrávali. „První třetinu jsme nezačali dobře. Hráli jsme bez pohybu, důrazu a přizpůsobili jsme se hře soupeře,“ přiznal Cerman a pokračoval: „O přestávce jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny jsme na hřišti dominovali. Hráli jsme rychleji, agresivněji a svou převahu jsme korunovali třemi góly,“ řekl trenér Elby k úspěšnému obratu zápasu.

Ústečané nakonec dokráčeli k přesvědčivému vítězství 5:2. „Jsem rád, že jsme navázali na předchozí dobré výkony a také, že každý z útoků zaznamenal branku,“ potěšilo zkušeného Cermana.

Jeho tým zvítězil už pětkrát v řadě, v šesti případech po sobě navíc nepoznal hořkost porážky. „Je to hezká série a příští týden nás čeká utkání na hřišti vedoucí Vlašimi, takže máme o motivaci postaráno. Musíme se na zápas dobře připravit, pokusit se tu sérii ještě prodloužit a přiblížit se nejlepším týmům v tabulce,“ měl jasno kouč.

Kromě prvního zápasu odvetné části ve Vlašimi čekají na jeho tým v letošním roce ještě čtyři zápasy. „Zatím máme sezonu rozehranou dobře. Snad to vydrží,“ přeje si Cerman.

Elba Ústí – Pento Most 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Hubený (Plachý, Langthaller), 19. Rezek (Prášek, Bím), 20. Štěpánek (Jirava), 25. Soukup (Štěpánek, Plachý), 45. Růžička (Švanda, Hubený) – 6. Pospíšil (Čížek, Hulín), 44. Pospíšil (Procházka). Rozhodčí: Kokošila, Touš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely: 28:25.

Ústí: Banda – Kváš, Nedbal, Švanda, Růžička, Obdržálek, Votrubec – Jirava, Štěpánek, Soukup – Hubený, Langthaller, Plachý – Prášek, Bím, Rezek. Trenér: Cerman.