Naposledy si Elba poradila v derby s Mostem, který porazila 5:2 a dokonale mu tak vrátila loňskou porážku ve čtvrtfinále soutěže.

„Ani jedno mužstvo nebylo v kompletní sestavě, takže jsme si říkali, kdy jindy je porazit, než teď. Bohužel jsme ale nezačali nejlépe, než jsme se dostali do zápasu, tak jsme prohrávali. Až gól na 1:1 nás nakopl a začali jsme bojovat,“ říká Štěpánek, podle kterého bylo právě brzké vyrovnání rozhodujícím momentem zápasu.

„Tím jsme se uklidnili a od druhé třetiny už jsme hru jasně ovládali,“ potěšilo nejproduktivnějšího hráče letošní extraligové sezony, který získal v deseti zápasech devatenáct bodů.

I díky němu tak Elba prožívá návrat na výsluní. „Nesmírně si to užívám. Nečekal jsem, že se ve svých letech budu hokejbalem takhle hezky bavit. Mám z toho radost. Všichni teď doufáme, že se ta série zastaví co nejpozději,“ říká s úsměvem na rtech Štěpánek.

Podle jeho slov byla prvním impulsem ke zlepšeným výkonům domácí výhra Elby nad Karvinou. V utkání byli Severočeši jasně lepší, dlouho se ale střelecky trápili. Až tři minuty před koncem rozhodl o jejich výhře jedinou trefou právě Štěpánek.

„Museli jsme vyhrát, byli jsme poprvé v sezoně pod tlakem a ten zápas jsme zvládli. Od té doby jsme se rozjeli, stabilizovala se nám sestava a všechno šlape tak, jak má,“ přiznává ústecký kanonýr.

A co podle něj stojí za velkolepým comebackem ústeckého klubu?

„V posledních čtyřech letech jsme byli rádi, že jsme se probojovali do play off. Letos, při zřejmě poslední šanci něčeho dosáhnout, jsme se ale semkli. Nikdo od nás před sezonou nic neočekával. Už od léta vládne v týmu pohoda. Zdá se, že systém, který máme založený na bojovnosti, přináší své ovoce. Nejsme pod žádným tlakem a vypadá to, že se v takové atmosféře každému z nás pracuje lépe,“ vypráví dlouholetý tahoun Elby, který v roce 2004 zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Poháru mistrů evropských zemí.

Teď před ním stojí další velká výzva. Po pěti letech chce s týmem konečně překročit zakletou hranici čtvrtfinále. „Abychom prošli do semifinále, tak by bylo dobré skončit v tabulce do čtvrtého místa. To je klíč k úspěchu,“ má jasno Štěpánek.