Naposledy si svěřenci trenéra Patrika Cermana vyšlápli na lídra soutěže z Vlašimi, kterého na jeho půdě i ve značně okleštěné sestavě udolali 2:1 po samostatných stříleních.

„Musím našemu týmu složit kompliment za taktický a velmi trpělivý výkon. Na půdu Vlašimi jsme odjížděli bez pěti hráčů základní sestavy, navíc nám chyběli tři nejlepší střelci. O to je naše vítězství ještě cennější,“ neskrýval radost trenér Patrik Cerman.

Jeho tým v 18. minutě inkasoval branku, když přesilovku domácích využil Špale. Elba ale dál hrála trpělivě. „Ve sportu občas funguje spravedlnost. Hráli jsme dobře, navíc jsme všichni věděli, že jsme doma s Vlašimí prohráli gólem v poslední minutě. Už proto jsem věřil, že vyrovnáme,“ nechal se slyšet Cerman.

Vyrovnání se nakonec Elba dočkala ve 44. minutě, kdy využil přesilovku Kváš. Druhý bod pak Severočeši urvali v samostatných stříleních zásluhou Soukupa a prodloužili tak svou vítěznou sérii už na šest zápasů v řadě.

Vlašim – Elba Ústí 1:2 po sam. stříleních

Branky a nahrávky: 18. Špale (Horák) – 44. Kváš, 46. rozh. střílení Soukup. Rozhodčí: Coufal – Prudík. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:1. Střely: 35:30. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1. Diváci: 66.

Elba: Banda – Nedbal, Obdržálek, Růžička, Švanda – Hubený, Kváš, Soukup – Prášek, Bím, Hůja – Jirava, Baxa, Pilař.