V Litoměřicích jste nečekaně prohráli. Co podle vás zápas rozhodlo?
Utkání nám moc nevyšlo v útoku, dopouštěli jsme se spousty chyb a neproměnili jsme velké množství dobrých pozic. To byla asi jedna z hlavních příčin. Tou druhou bylo, že nám chyběli dva naši ústřední hráči, kteří hrají na pozici rozehrávače. McFadden nebyl k dispozici vůbec a Slunečko měl problémy s nohou a po čtrnácti dnech začal trénovat až v pátek před utkáním. To se projevilo na organizaci hry v útoku. Na druhou stranu domácí hráči odehráli výborné utkání.

Do zápasu jste vstupovali v roli jasného favorita. O to víc asi porážka mrzí, že?
Určitě. Nechtěli jsme vystoupit z role favorita a před zápasem jsme se bavili o tom, že tam jedeme vyhrát. Na druhou stranu, Litoměřice jsou sice v tabulce pod námi, ale nemají vůbec špatný tým a na domácí palubovce jim to opravdu vyšlo.

Nepodcenili vaši hráči soupeře?
To bych neřekl. Jak při tréninku před zápasem, tak i v samotném rozcvičení, bylo vidět, že si hráči moc dobře uvědomují, jaký proti nim stojí soupeř. Jak říkám, byli jsme lehce rozhození organizací v útoku a Litoměřice hrály velmi dobře. Nebylo to o podcenění, ale o jejich dobrém výkonu.

Po deseti zápasech máte na kontě šest výher a čtyři porážky, což znamená páté místo v prvoligové tabulce. Jste s dosavadními výkony týmu spokojen?
Celkově jsme zhruba na pozici, kde jsme očekávali, že bychom mohli být. Litoměřice a Vyšehrad jsou dvě utkání, která jsme možná mohli zvládnout lépe.

V úterý (18.00) váš tým čeká další derby, když v rámci Českého poháru vyzvete na domácí palubovce rivala z Chomutova. S jakým cílem do utkání půjdete?
Budeme se chtít vrátit na vítěznou vlnu. Když vyhrajeme, tak tím dostaneme porážku z Litoměřic z hlavy. Zápas s Chomutovem bereme prestižně, rozhodně nám není jedno, jak to dopadne.