Za hodinu hry se přesvědčili, jak těžko se tu dá uhrát dobrý výsledek a po hladké prohře 0:3 jsou stále předposlední.

Zato Ústí doma válí. V zápase s nováčkem extraligy mu oproti pohárovému utkání v Brně vyšly všechny herní činnosti. K tomu se přidalo skvělé publikum a „povinné“ tři body byly na světě.

„Kluci dneska bojovali. Čekal jsem, že Odolena Voda bude předvádět jiný volejbal. Jejich hráči se mi zdáli poněkud vykolejení a působili na mě odevzdaným dojmem. Pro mě je trochu divné, že doma takto srdnatě bojujeme a venku jsme sešlapaní. Navíc se nám konečně dařilo na servisu i v útoku,“ zaradoval se trenér SKV Ústí nad Labem Miroslav Malán.

Dobře se vedlo i nahrávači Habrovi jenž se svými hráči zkoušel za už rozhodnutého stavu v jednotlivých setech další pestré herní varianty.

„Nechci Filipa předělávat. Kdysi jsem nahrával, takže mu říkám, jak bych to udělal já, ale spíš mu radím obecně. Ony se pak zkouší ty signály líp, když se vyhrává, než když je vyrovnaný stav nebo se musí dotahovat,“ dodal kouč na adresu nahrávače.

Hráči si nyní užijí dosyta domácího hřiště. Už ve středu přivítají v hale Slunety v odvetě 3. kola Českého poháru celek Brna. Pokud budou svěřenci Miroslava Malána hrát jako proti nováčkovi extraligy, může se Ústí těšit z postupu do dalšího kola.

„Buďme nohama na zemi. Ale bych bych samozřejmě rád, kdyby kluci zopakovali tento výkon i ve středu a v dalších zápasech,“ dodal na závěr Malán.

SKV Ústí nad Labem – Aero Odolena Voda 3:0

Sety: 25:19, 25:14, 25:18. Rozhodčí: Krsek, Činátl. Čas: 67 minut. Diváci: 500.

SKV Ústí: Mach, Beer, Habr, Vodvárka, Vampola, Moník, libero Kopáček. Střídali: Mooz.