Historie se může opakovat i letos, po domácím vítězství 93:84 nad rivalem z Chomutova postoupili Ústečané do čtvrtého kola soutěže.

O jiskření pohledného souboje nebylo na palubovce nouze. V dresu Chomutova se představilo hned několik hráčů, kteří v minulosti prošli ústeckým klubem. Jen namátkou: Hrubý, Hanzlík, Sucharda, Jiráň a hlavní trenér hostí Tomáš Eisner.

První dvacetiminutovka nechala vyniknout hlavně obránce a vyhlášení střelci se prosazovali jen stěží. Mírně navrch měli hosté, kteří si do šaten odnesli dvoubodové vedení. Po přestávce se tempo hry ještě zrychlilo a na obou stranách nebyla nouze o efektní zakončení.

Až do konce to vypadalo na dramatickou koncovku, ale tu domácí hráči nedopustili. „Začalo se nám opět trošku dařit v útoku, začali jsme hrát naši hru. Byl to velmi vyrovnaný zápas a my ho zvládli opět jako tým,“ přinesl pohled na utkání mladý pivot Vladimír Burda.

Z domácích se blýskl skvělým výkonem děčínský hráč Tomáš Pomikálek, který byl na hřišti hodně vidět. K 22 bodům přidal i rychlé vniky a přesné přihrávky pod koš. Dvakrát dokonce míč za potlesku slušně zaplněné haly přesně zasmečoval do koše.

BK Ústí – BK Chomutov 93:84

Čtvrtiny: 21:16, 34:36, 68:63. Nejvíce bodů Ústí: Pomikálek 22 , Fohler 17, McFadden 12, Hojdar 10, Slunečko a Žampach po 9.

BK Ústí: Pomikálek, Fohler, McFadden, Hojdar, Žampach, Slunečko, Burda, Hejl, Freisleben, Jelínek, Kocián.

Zpracoval Jiří Šlaj