Ústečtí hráči tak odčinili prohru 1:3 z prvního vzájemného duelu a na domácí palubovce si proti oslabenému protivníkovi z Moravy zajistili postup do další fáze poháru.

Hosté bez několika opor a s hrajícím kapitánem Martinem Hrochem vstoupili do utkání bez bázně, vedli 2:0. To bylo však jejich jediné vedení v úvodní sadě. Domácí si totiž poté vzali otěže zápasu pěkně do svých rukou a sadu bez problémů vyhráli 25:17.

Ve druhém dějství šel za stavu 11:11 za servis Milan Moník a neuvěřitelnou šňůrou jedenácti bodů v řadě zajistil pro své spoluhráče komfortní náskok. Zbytek setu uhrál dvěma smečemi vystřídavší Petr Pěkný.

Ve třetí sadě se zdálo, že se hosté přece jen pokusí o malý zázrak, když vedli o dva body, ale kvalitní servis a kompaktní bloky žádné překvapení nepřipustily a svěřenci Miroslava Malána se mohli po slabé hodině hry radovat ze snadné výhry 3:0 a tím si zajistili postup do další fáze Českého poháru, kde je čeká Liberec.

„Hosté nepřijeli v plné sestavě. Podle mě se kolikrát hůř hraje proti slabšímu soupeři nebo týmu, který nemá co ztratit. Myslím si, že moji kluci nedali protivníkovi větší šanci a po zásluze vyhráli. Na začátku všech tří setů jsme se tahali o každý balón a rozhodovalo se až kolem druhého technického oddechového času. Musím říct, že se nám dařil servis. Ať to byla šňůra Milana Moníka ve druhém nebo Marka Beera ve třetím setu. To nás uklidnilo a pak už jsme si hráli svojí hru,“ řekl po vítězném utkání kouč Ústí Miroslav Malán.

Zajímavý okamžik duelu přišel ve druhém setu, kdy si smečař Moník slušně zapodával. „Vím, že Milan má servis docela jistý a kvalitní a proto bych byl rád, kdyby mu to vycházelo dál. Třeba i v sobotu proti Příbrami,“ dodal Malán a zároveň pozval volejbalové příznivce na víkendové utkání se Středočechy.

SKV Ústí nad Labem – RWE Brno 3:0

Sety: 25:17, 25:13, 25:19. Rozhodčí: Meruna, Bydžovský. Čas: 58 minut. Diváci: 280.

SKV Ústí: Mach, Beer, Moník, Mooz, Habr, Vodvárka, libero Kopáček. Střídali: Pěkný.