Házenkářky Spartaku Ústí sehrály v rámci 9. kola druhé ligy s Mostečankami vyrovnaný zápas, v němž střídavě vedly i dotahovaly, aby nakonec s tvrdě hrajícími soupeřkami vybojovaly cenné vítězství. „Byl to velmi těžký zápas, v němž bylo důležité nenechat se ovlivnit soupeřem a jeho tvrdou hrou a hrát si svoji hru. Na vítězství se podílely všechny hráčky. Důležitý byl ale hlavně výkon brankářky Saskové,“ řekla trenérka Spartaku Hana Šimková.

Ještě při rozcvičování před zápasem si přetrhla lýtkový sval na noze jedna z opor Spartaku Eberlová.

Soupeř začal s těsnou obranou křídel, ale Spartak se dostal do vedení 7:3, Mostečanky záhy vyrovnaly a do šaten se šlo za stavu 12:12.

Po přestávce se domácí hráčky začaly prosazovat přesnou střelbou ze střední vzdálenosti i z rychlých útoků. Ústečanky vedly i o šest branek, hosté dotahovali, ale Spartak si již výhru nenechal vzít.

S nebývalou urputností na sebe vlétly útočné vozby házenkářských týmů domácí ústecké Chemičky a mladíků Dukly Praha v utkání 7. kola 2. ligy házenkářů. Od prvního hvizdu rozhodčích se bylo na co dívat. Udivilo neutuchající nasazení a rychlost akcí. V dresu Ústí dirigoval hru Vojtěch Srba a svými přihrávkami posílal své spoluhráče do vyložených pozic.

Házenkáři Chemičky si do poločasu vytvořili dvoubrankový náskok, který ve druhém dějství navýšili až na 8 branek. Pražané pak nasadili dvě osobní obrany, ale ani to jim nebylo nic platné a z výhry se nakonec radovalo Ústí.

Spartak Ústí nad Labem – DHK Baník Most B 26:23 (12:12).

Spartak Ústí: Sasková – Janečková 9/1, Bázlerová 7/2, Šidlíková 4, Srpová 4, Šimková 1, Viková 1, Barvínková, Šindelářová, Krbová – Kytarová 7, Černá 6/5, Vysloužilová 5. Sedmimetrové hody: 3:5. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Koutná, Vaněk. Diváci: 80.

Chemička Ústí nad Labem – Junioři Dukly Praha 29:26 (16:14).

Chemička Ústí: Jakub, Švanda – Srba 9/4, Vrběcký 4, Michal Házl 4, Radek Jelínek 4, Novák 3, Jirsák 2, Landa 2, Bůžek 1, Uller, Honzík, Velek – Pešek 8, Konečný 4, Tesař, Bělohlav a Vlček po 3. Sedmimetrové hody: 4:0. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Navrátil, Šiška. Diváci: 50.

Zpracoval Ervín Dostálek