Příznivci hry pod bezednými koši se mají v neděli od 17 hodin na co těšit. V 11. kole druhé nejvyšší tuzemské soutěže se na ústecké palubovce představí prozatímní lídr z Jindřichova Hradce. Právě na něm si v loňské čtvrtfinálové sérii play off ústecká parta pěkně pochutnala a na jeho úkor se probojovala mezi čtyřku nejlepších celků prvoligové soutěže.

Poslední výsledky Severočechů jsou jako noc a den. Mladý ústecký tým nepříjemně překvapil na půdě Litoměřic, náladu si spravil v Českém poháru vítězstvím s Chomutovem. „Zvedli jsme si sebevědomí, dobře víme, že nás nečeká lehký zápas. Máme obrovskou motivaci zápas vyhrát a na soupeře si věříme. Mezi klukama v týmu panuje dobrá nálada,“ prohlásil kapitán ústeckého výběru Vladimír Hejl.

Domácí si mohou mnout ruce spokojeností, kádr je po dlouhé době kompletní a na hřišti by se to mělo projevit. Problémy na pozici rozehrávače už jsou minulostí, k dispozici bude jak americký klenot Thad MacFadden, tak talentovaný mladík Marek Slunečko, který laboroval s nepříjemným zraněním.

„Jsme tým, který umí prohrát v Litoměřicích a pak porazit Chomutov. Musíme vycházet z dobré obrany a jít zápas od zápasu,“ dobře si uvědomuje navrátilec Hejl. Na loňský postup ve čtvrtfinále play off první ligy už lze vzpomínat jen stěží, protože ústecký tým opustila řada hráčů, kteří patřili k oporám.

„Jindřichův Hradec má tým v podstatně stejný, posílil ho Honza Koranda, který hrával i v našem dresu. Pozor si musíme dát na Holandu s Tomancem, kteří jsou výbornými střelci,“ nabádá před šlágrem kola Hejl.

Recept na vítězství ještě kapitán domácího výběru obohacuje o další důležité postřehy. „Odvíjet se to bude od naší hry, musíme se soustředit sami na sebe,“ připomíná otřepanou basketbalovou poučku kapitán Ústí.

Pomocnou ruku bude družina kolem trenéra Romana Bednáře potřebovat podat od šestého hráče na hřišti, kterým jsou diváci. „Chci je pozvat na hezký basket,“ láká do Sportcentra Sluneta Hejl.

Zpracoval Jiří Šlaj