Konečně se tak ústečtí volejbalisté dostali na osmé místo v tabulce, které jim zajišťuje play off. Souboj nabídl dramatičtější zápletku než v prvním vzájemném klání hned v prvním kole, kdy Kocouři z Příbrami smetli Ústí jednoznačně 3:0.

Tehdy byl trenér Středočechů Jan Svoboda spokojen, ale po porážce od volejbalistů Ústí nešetřil kritikou do vlastních řad.

„Usnadnili jsme domácím vítězství naším vlažným výkonem v prvních dvou setech. Ve třetím setu jsme se sice vrátili do hry, ale Ústí vyhrálo zaslouženě,“ řekl k utkání trenér Příbrami Jan Svoboda.

To domácí kouč Miroslav Malán zářil optimismem. „Příbram hrála bojovný volejbal, dost míčů nám její hráči vyčapali. Po druhém setu změnili postavení. Hráli jsme na jiné hráče. Utekli nám, na což jsem ve čtvrté sadě reagoval také pár změnami v kádru a povedlo se. Kluci pak několik míčů zablokovali a jsem rád, že jsme získali tři body,“ uvedl Malán.

Třetí set ale nezastihl ústecké volejbalisty v optimální formě. Dařilo se především příbramskému Krškovi na servisu. „Když prohráváte od úvodu setu o pět bodů, těžko se pak dostáváte do zápasu. My jsme náskok ale stáhli, jenže v koncovce nás zase přejeli,“ popsal důležité fragmenty zápasu Malán.

Bloky hrály ve čtvrtém setu hlavní roli při získání potřebného náskoku. „První tři míče v setu jsme zablokovali. Jinak si myslím, že i příjem byl až na pár výjimek v pořádku. Hodně jsme toho uhrávali na síti, jak Mooz tak i Vampola. Ale pochvala patří všem, je to kolektivní sport.“

SKV Ústí nad Labem – VAVEX Kocouři Příbram 3:1

Sety: 25:23, 25:19, 21:25, 25:19. Rozhodčí: Pejpal, Dmejchal. Čas: 105 minut. Diváci: 500.

SKV Ústí: Habr, Vodvárka, Moník, Mooz, Beer, Mach, libero Kopáček. Střídali: Bican, Vampola.
Mooz: Venku chceme být také úspěšní

Ústí nad Labem – Doma šlape tým Miroslava Malána jako dobře namazaný stroj a na vlastní palubovce tým SKV neprohrál od 9. října (2. kolo) ani jedno utkání. V ambiciózním týmu nikdo nevyčnívá. Hraje jako jeden muž. Na smeči se kouč Ústí může kromě Milana Moníka spolehnout i na Miroslava Mooze.

Mirku, vrátili jste Příbrami porážku z 1. kola. Vládne v týmu spokojenost?
Určitě, tam jsme prohráli vcelku ostudně 0:3, proto jsme chtěli před domácími fanoušky zabrat a vyhrát. A vyšlo to.

Posunuli jste se už na osmou příčku. Má tým na vyšší postavení v tabulce?
Má. Nebýt dvou proher 1:3 na Kladně a v Praze s ČZU, tak jsme mohli být určitě výš. Musíme hlavně zvládnout i zápasy venku.

Není tajemstvím, že venku se vám moc nedaří…
V dalším kole jedeme do Liberce. Doma jsme zjistili, že se s ním dá hrát, ale na druhou stranu nás nečeká nic lehkého. Pokud chceme být v tabulce výš, musíme bodovat i venku. Asi změníme rituály. Budeme hrát venku v modrých dresech, jenž nám přinášejí doma štěstí.