Příbram z pěti posledních venkovních utkání dokázala pouze jednou zvítězit, a to v Havířově. Poslední prohru na hřišti soupeře si připsala v minulém kole v Praze.

Soupeř Ústí je v tabulce pátý. Středočechy trénuje Jan Svoboda, který je zároveň hlavním trenérem české mužské volejbalové reprezentace. První vzájemné měření sil vyhrála doma Příbram hladce 3:0.

Diváci se tak v sobotu od 17.00 hodin v hale Slunety mohou těšit na další kvalitní utkání, ve kterém půjde o cenné body do tabulky.

„Zápas s Příbramí pro nás bude hodně důležitý. Produkují nepříjemný a rychlý volejbal. Ještě když jsem byl trenérem Benátek nad Jizerou, tak jsem se o tom přesvědčil. Jejich hráči jsou technicky dobře vybavení, nedělají moc chyb. Alespoň když jsme hráli v Příbrami, tak jich udělali minimum. Bude záležet na tom, kdo těch chyb udělá víc, bude to nesmírný boj. U nich nás přehráli 3:0 a my se budeme snažit o odplatu,“ slibuje trenér Ústí Miroslav Malán.

Kádr soupeře disponuje kvalitními hráči, že kterého vyčnívá jedno jméno – libero Jiří Bence. Jeho výkony z minulé sezony ho vynesly až do českého národního týmu, kde dělal dvojku Kryštofovi.

„Bence proti nám hrál hned ten první zápas po tom, co přiletěl z mistrovství světa v Itálii a asi byl ještě ve formě, protože hrál opravdu moc dobře a jeho příjmy byly prakticky bezchybné. Díval jsem se na jeho momentální statistiky a je to už trochu horší, ale i tak je jedno z nejlepších liber v extralize,“ dodal Malán.