Na první koš si museli natěšení fandové basketbalu chvíli počkat, od prvních minut bylo zřejmé, že se bude bojovat o každý centimetr na palubovce. Za hosty řádil jako černá ruka především Jan Tomanec, který k osmi bodům přidal fantastických devět doskočených míčů a naznačil, že jeho výkon může být těžítkem na misce vah.

Po naprosto vyrovnané první čtvrtině se s jednobodovým náskokem hostí odcházelo do šaten. Vstup do třetího dějství vyšel lépe svěřencům ústeckého trenéra Romana Bednáře, kteří se jako první odpoutali a nasadili k trháku.

K rozjetému Pomikálkovi se začínali střelecky připojovat další hráči a bylo z toho epizodní vedení 45:40, o které však záhy domácí přišli.

A bitva pokračovala, touha po vítězství zdobila oba aktéry vypjatého střetnutí, vyhrát mohl jen jeden. Zápas směřoval k dramatickému rozuzlení, které rázně přetrhla šňůra hráčů z Jindřichova Hradce, kteří získali potřebný bodový náskok.

Tonoucí domácí se ještě stébla chytali a snažili se, seč jim síly stačili, ale na zvrat v utkání už to nestačilo.

Hosty držela hlavně přesná ruka klíčových střelců a úspěšnost z delší vzdálenosti od ústeckého koše. Hru dirigoval zkušený rozehrávač Holanda, který připravoval pozice pro své spoluhráče.

Hosté si tak mohou oddechnout, tímto zápasem zlomili nelichotivou sérii, která vyvrcholila loňským play off. Do včerejšího dne na ústecké palubovce Jindřichův Hradec nikdy nevyhrál. To už neplatí a tým soupeře dál vede první ligu, Ústí se drží ve středu tabulky.

Ústí – J. Hradec 70:78, čtvrtiny: 22:22, 37:38, 54:56.

Nejvíce bodů: Pomikálek 19, McFadden 17, Slunečko 10 – Tomanec 21, Holanda 16, Koranda 14.

Sestava Ústí: Jelínek, Žampach, Kocián, Slunečko, Freisleben, Mc Fadden, Hejl, Fohler, Bažant, Burda, Pomikálek.

Zpracoval Jiří Šlaj