S Pískem obrazně trhali palubovku a předčili lídra o deset bodů.

Začátek utkání zastihl oba týmy ve střelecké pohodě. „Na obou stranách byla vysoká úspěšnost z delší vzdálenosti, celá první čtvrtina to byla přestřelka,“ přiblížil dění na palubovce jeden z hráčů USK Slávie Zdeněk Rytíř.

Vyrovnané skóre vydrželo až do třetí čtvrtiny, ve které se k prvnímu náporu odhodlali domácí hráči. „Odskočili jsme na sedm bodů, ale o náskok jsme rychle přišli,“ prohlásil Rytíř. Písecké akcie držel svým výkonem hlavně mladík Švejda, který ústecké obraně zle zatápěl a v součtu nasbíral dvacet šest bodů.

„V koncovce jsme měli k dispozici pětibodové vedení, soupeř presoval a mohl ještě utkání zdramatizovat,“ popsal rušné chvilky Rytíř. To už ale ústečtí hráči nepřipustili a připsali si klíčové body v boji o udržení ve druhé lize mužů. „Konečně se nám podařilo dotáhnout utkání až do vítězného konce, rozhodl menší počet ztrát na naší straně,“ zhodnotil Rytíř.

A kolektivní pojetí, o body se postaral větší počet hráčů, hned šestice nastřílela přes deset bodů. „Točili jsme se na hřišti v devíti lidech a všichni podali dobrý výkon,“ nešetřil chválou na své spoluhráče po senzačním skalpu Rytíř.

USK Slávie – Sršni Písek 85:75. Čtvrtiny: 26:29, 49:46, 62:66.

Nejvíce bodů: Banýr 14, Freisleben a Rys po 11 – Švejda 26, Sahan 11, Efenberg 9. Diváci: 30.

Sestava Ústí: Mařík, Martínek, Anderle, Freisleben, Pretl, Banýr, Rys, Rytíř, Vorlíček.

Zpracoval Jiří Šlaj