Naopak oslabené družstvo Spartaku nesložilo zbraně a v okleštěné sestavě se pralo v Mnichově Hradišti, bohužel to na zisk bodů nestačilo.

V prvním duelu mezi Chabařovicemi a Libercem byl na hřišti pouze jeden tým a to domácí. „Byli jsme jasně lepší ve všech činnostech, tlačili jsme kvalitním servisem a Liberec měl problémy na příjmu,“ řekl trenér Chabařovic Karel Kindermann. Takhle snadnou partii nikdo nečekal, domácí s jistotou zvítězili 3:0.

Ve druhém utkání už se liberečtí postupně rozkoukávali a schylovalo se k dramatickému průběhu. „Na naší straně došlo k uspokojení, jako by na palubovku nastoupil jiný tým. Navíc se Liberci zlepšil příjem,“ vypočítal důvody změny obrazu hry kouč.

Na co hosté sáhli, to se jim podařilo přetavit v bod. Klíčový okamžik přišel s nezaviněným zraněním libereckého smečaře. „Pak už se nám díky výborným blokům podařilo utkání otočit v náš prospěch. Čtyři body se počítají,“ radoval se Kindermann.

Volejbalistkám Spartaku se dařilo rozdílně. V Mnichově Hradišti dvakrát prohrály. „I přes dvě porážky musím holkám vyseknout poklonu. Hrály jsme na pokraji sil,“ prohlásila hrající trenérka týmu Marcela Bromová.

Všeho všudy se na palubovce představily pouze dvě zdravé hráčky. Zbytek týmu? „Chřipka nebo zranění,“ vysvětlila Bromová.

Po čtyřech setech byl v prvním duelu stav vyrovnaný 2:2 a muselo se rozhodovat až ve zkrácené hře. „Čtvrtý set patřil nám, byli jsme na vítězné vlně, navíc jsme celý tiebreak vedly,“ mrzela zbytečná ztráta trenérku po těsné prohře 13:15 v pátém setu utkání.

V odvetě se hra dlouho přelévala ze strany na stranu. „Bylo to jako přesýpací hodiny, nám docházely síly a nesložily jsme důležité míče. Holky chtěly, bojovaly ale nešlo to,“ dodala Bromová.

2. liga mužů: Chabařovice – Liberec 3:0 (19, 23, 11) a 3:1 (20, –19, 21, 17). Slovan Chabařovice: Nedbal, Stránský, Dušek, Kučera, Kauer, Kindermann, Avenarius, Jedlička, Chludil, Röhrl.

2. liga žen: Mnichovo Hradiště – Spartak Ústí 3:2 (-23, 11, 23, –25, 13) a 3:2 (-21, 21, 18, –15, 8). Spartak Ústí: Bromová, Kubánková, Bláhová, Koreňová, K. Umannová, Bicanová, Mikolášová, Vávrová.

Zpracoval Jiří Šlaj