S absencí opory Petra Feigla se ústečtí dlouho nemohli vypořádat, tým táhl střelecky především nestárnoucí Pavel Zajíc. Zlom přišel až v poslední desetiminutovce, kdy se domácí odpoutali a zvítězili 68:60.

Od úvodního hvizdu se mírné vedení přelévalo ze strany na stranu, dobří známí se vzájemně hlídali.

Útoky domácích vedl neohroženě Pavel Zajíc, bývalá ligová ikona BK Ústí, který střídavě prosazoval rychlými nájezdy, přesnou střelbou a neomylným proměňováním trestných hodů (dal jich 14 z 15 pokusů).

I jeho zásluhou znamenal poločasový výsledek ztrátu pouhých dvou bodů. Ani po poločasové poradě se obraz hry moc nezměnil. Těžkopádná útočná hra Slunety narážela na dobře organizovanou a propracovanou obranu hostí, střetnutí chyběl větší náboj a pohyb bez míče.

Když už se schylovalo k rozuzlení vyrovnaného střetnutí, domácí hráči ve žlutých dresech za to pořádně vzali a tři minuty před koncem zaveleli k drtivému finiši.

Unavená Česká Lípa, která do severočeské metropole přijela jen v osmi hráčích, tlaku nedokázala čelit a o osudu celého zápasu bylo rázem rozhodnuto. Tým pod taktovkou asistenta trenéra Tomáše Jelínka vybojoval už sedmé vítězství v řadě bez jediné porážky a s přehledem vévodí Severočeské lize.

Severočeská liga mužů:

Sluneta Ústí – BK Česká Lípa 68:60. Čtvrtiny: 20:19, 35:37, 49:48. Nejvíce bodů: Zajíc 34, Mrázek 11, Stavěl 10 – Máša 19, Ekrt 12, Tesař 8. Diváci: 40.

Zpracoval Jiří Šlaj