Nesmírné drama házenkářů Chemičky se odehrálo v druholigovém zápase v Jablonci nad Nisou. V utkání s domácím celkem ELP se výsledek po celý zápas přeléval se strany na stranu. Domácí vedli v průběhu bitvy maximálně jen o tři body. Ústí poté vždy dokázalo snížit a vyrovnat. Poločas skončil sice těsnou výhrou hostujícího Ústí 15:14, ale v půlce druhého dějství odskočili jablonečtí házenkáři na rozdíl tří bodů. Borci Chemičky dotahovali, leč marně. Konečný výsledek byl 27:26.

Ústí chyběl Srba, koučující Lovosice. Nahradil ho Vrběcký, autor jedenácti branek. Dvě kola před koncem podzimní části je Ústí na šestém místě se stejným počtem bodů jako páté Pardubice.

„Kluci bojovali od začátku až do úplného konce, ovšem díky tendenčnímu rozhodování liberecké dvojice rozhodčích nám nebylo umožněno přivézt z jablonecké haly ani jediný bod,“ řekl trenér Chemičky Tomáš Velek.

V příštím kole hostí házenkáři Chemičky v regionálním derby Baník Most. Zápas se odehraje v sobotu v 10 hodin v Lovosicích.

I ženy Spartaku Ústí zažily o víkendu pořádné drama. Ale s vítězným koncem. Po celý zápas si stále udržovaly malý náskok a i když ještě v posledních minutách nebylo jasno o vítězi, nakonec body putují na sever. Ústečanky skončily po podzimu na 3. místě druhé ligy.

„V oslabené sestavě jsme rády, že jsme získaly na konci podzimní části oba body. Nebyl to asi pohledný zápas, ale vybojovaly jsme ho. Hlavně si teď přejeme, aby se uzdravily všechny zraněné hráčky. Teď si dáme týden pauzu,“ řekla po zápase jedna z trenérek Spartaku Hana Šimková.

ELP Jablonec – Chemička Ústí 27:26 (14:15). Chemička: Švanda – Vrběcký 11/4, Landa 5, Kabát 4, Novák 3, Radek Jelínek 2, Michal Házl 1, Pihera, Konárik, Bůžek, Jirsák, Honzík, Velek. Sedmimetrové hody: 3:4. Vyloučení: 8:6. ČK: 1:0. Diváci: 150.

Sokol Písek – Spartak Ústí 30:31 (14:15). Ústí: Sasková – Bázlerová 12/1, Janečková 11/3, Srpová 4, Šidlíková 3, Viková 1, Šimková, Krbová, Šindelářová, Pavlátová. Sedmimetrové hody: 2:4. Vyloučení: 1:3. Diváci: 110.