„Dobřany jsou sice na poslední příčce tabulky, ale zatím nikdy jsme na jejich hřišti nedokázali vyhrát za tři body,“ prozradil zajímavost trenér Elby Patrik Cerman.

V neděli se pak jeho svěřenci střetnou s Plzní. „Doma jsme s nimi prohráli těsně 1:2, takže jim máme co vracet. Na jejich horké půdě to ale bude velice těžký zápas. S Plzní máme dlouhodobě nepříznivou bilanci a loni jsme u nich prohráli dokonce 2:7,“ řekl kouč Severočechů.

Ti letos prožívají parádní podzim. Po nevýrazných výsledcích z úvodu sezony se tým chytil a v posledních sedmi zápasech pokaždé zvítězil. „Samozřejmě bychom rádi tu sérii ještě prodloužili,“ přál si Cerman před posledními letošními zápasy.

Ústecká Elba ale znovu nebude v kompletním složení. „Chybět nám budou tři útočníci, ale jinak je nás dost, takže budeme hrát na tři kompletní lajny. Snad ty hráče dokážeme nahradit jinými,“ doufá kouč aktuálně třetího týmu v extraligové tabulce.

A soupeři? Dobřany jsou v tabulce beznadějně poslední, když dokázaly zvítězit jen jednou ze třinácti zápasů a Plzeň je momentálně šestá.