Těžká práce čeká na svěřence Miroslava Malána, kteří se dnes utkají v bitvě o sever s libereckou Duklou. První prestižní měření sil vyšlo lépe favorizovanému Liberci, který v Ústí zvítězil až po pořádném boji ve vypjaté atmosféře pouze o dva míče ve zkrácené sadě.

Přesto byl zisk bodu příjemným překvapením a nechybělo mnoho, aby ústečtí mladíci celý zápas otočili. „Favoritem budou domácí hráči, kteří jsou namlsaní postupem z evropského poháru,“ myslí si šéf volejbalového klubu SKV Miroslav Přikryl.

Klopit zrak před silným soupeřem není potřeba, volejbalisté Ústí už si vyzkoušeli, že i Liberec je k poražení. „V domácím prostředí jsme naznačili, kudy by mohla vést cesta,“ prozradil Přikryl.

Tým se musí vyvarovat své slabiny při venkovních utkáních, kterou je příliš vysoký počet nevynucených chyb. „Přidat kvalitní servis, přitlačit na něm a dobře blokovat na síti,“ dává jednoduchý návod na úspěch Přikryl.

Kde vidí šéf ústeckého klubu příčinu nezdaru při výjezdech mimo Ústí? „ To není tak jednoduché diagnostikovat, možná je to i mladickým složením týmu, kdy jsou výkony střídavé,“ zauvažoval šéf.

Navíc liberečtí hráči budou mít o motivaci postaráno a duel budou chtít získat ve svůj prospěch. „Budou nám chtít oplatit, že jsem jim v prvním utkání vzali bod,“ usuzuje Přikryl.

Došlo mezi Libercem a Ústím k hecování? Kdepak, alespoň mezi funkcionáři a trenéry na nic takového nedošlo.

„Jsem s trenérem Nekolou v kontaktu, ale co u nás působil, už je s větším časovým odstupem. Neprobíhá hecování ani v tom dobrém, ani v tom špatném slova smyslu. Možná k něčemu dojde mezi hráči, ale pořád je to teprve základní část,“ prozradil Přikryl. A s čím by byl šéf klubu po utkání spokojený?

„Bodík z palubovky Liberce by byl úspěch,“ netajil se. Boj o sever začíná dnes od 18 hodin v hale Dukly Liberec.

Zpracoval Jiří Šlaj