Po podzimní části jste na třetí příčce tabulky, navíc máte utkání k dobru. Jste tedy asi spokojení, že?
Samozřejmě. Náš celkový počet bodů je až nadplán, v který jsme mohli jen tajně doufat. V průběhu podzimu šla naše výkonnost nahoru, v závěru už jsme dokázali vyhrávat i v neúplné sestavě.

Začátek soutěže ale nebyl z vaší strany optimální, kde se to zlomilo?
V prvním kole jsme dostali gól v poslední minutě, ve čtvrtém kole s Plzní zase v předposlední. Byly to nešťastné porážky a i v těchto zápasech jsme měli bodovat. Rozhodujícím momentem možná byla šťastná výhra nad Karvinou (1:0), hlavně jsme v té době ale byli kompletní a výkon mužstva šel hodně nahoru.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejlepší a který naopak nejhorší?
Nejlepší zápas jsme sehráli na Kladně proti obhájci titulu. Soupeře jsme přehráli a vyhráli jsme zaslouženě. Nejhorší byl asi v Letohradu. Za celý podzim jsme dostali jen dvakrát víc než dva góly. Jednou to bylo v Hradci, kde jsme 2:3 prohráli a podruhé právě v Letohradu, kde jsme prohráli 3:4 po samostatných stříleních. Ten zápas se nám nepovedl, hráli jsme špatně a nevyužili jsme kvalitu, kterou jsme proti domácím měli.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste měli tak dobře rozehranou sezonu?
Nechtěl bych kluky nijak shazovat, ale nikdy bych nevěřil, že s tímto kádrem budeme schopní vyhrát osm zápasů v řadě, čímž jsme vyrovnali rekord z roku 2006. Jenže tehdy jsme byli téměř neporazitelní. V tomto srovnání je náš výkon obdivuhodný.

Zdá se tedy, že se Elbě začíná blýskat na lepší časy…
Já bych to s tím optimismem nepřeháněl. Špičková úroveň je u nás ve srovnání s ostatními týmy jen v obraně a bráně, ale co se týče hry dopředu a kvality útočníků, tak tam ještě rezervy máme. Byl bych rád, kdybychom na těchto postech do jara tým posílili.

Vyhráli jste osm zápasů v řadě. Kde se vaše úctyhodná série zastaví?
(Smích) Doufám, že nám to ještě chvilku vydrží. V zimní pauze máme dohrávku v Dobřanech, které jsou poslední v tabulce a pokud ji zvládneme, tak budeme bod za Hradcem Králové, který přivítáme v 1. kole na jaře doma. Takže bychom mohli mít šanci dostat se do vedení v celé soutěži.

Kdy naposledy jste byli první?
Naposledy jsme byli chvílemi první v roce 2007 po naší mistrovské sezoně. Teď jsme za podzim udělali tolik bodů, kolik za poslední roky v celé sezoně. Byla by škoda té dobře rozjeté sezony nevyužít alespoň k postupu do semifinále.

Jak si pochvalujete výkony jednotlivých hráčů? Překvapil vás někdo?
V tomto směru je jasnou jedničkou brankář Hruška, který je v devatenácti letech nejlepším gólmanem soutěže co se týče úspěšnosti zákroků. Pochválit ale musím i druhého brankáře Bandu, který se zase dostal do čela statistik dle průměru inkasovaných branek. V obraně hrál výborně Aleš Obdržálek a v útoku zase Hubený, který nastřílel osm gólů a je po Štěpánkovi druhým nejlepším střelcem.

Dojde během přestávky k pohybu ve vašem kádru?
Hostování končí Langthalerovi, ale budeme s ním dál jednat. Z Litoměřic u nás hostuje Hubený, který má ale zájem tady pokračovat Určitě se pokusíme oslovit i hráče, kteří nám pomáhali loni, ať už to byl Oliverius nebo Čaloun.

A jaké budou ambice vašeho týmu v jarní části?
Nebudeme vyhlašovat žádný útok na titul, ale pokud takhle budeme pokračovat a budeme mít trochu štěstí na soupeře ve čtvrtfinále, tak bychom se konečně mohli dostat do semifinále.