Na ústeckou palubovku vyběhli rovnocenní soupeři a na obou měření sil to bylo znát. „Nikdo neměl výrazně navrch, Plzeň měla značně posílený kádr, což bylo znát především na útoku,“ prozradila hrající trenérka Spartaku Marcela Bromová.

Její hráčky musely zabrat na plný výkon a odměnou jim byla vybojovaná výhra v tiebreaku. „Rozhodlo naše podání a bloky,“ řekla trenérka. V odvetě tahaly za delší konec volejbalistky Plzně a utkání dospělo do páté sady. „Za nepříznivého stavu 12:14 jsme vyškrábly z podlahy dva míče a zkrácenou hru otočily v náš prospěch,“ radovala se Bromová.

Po delší době a slabších výkonech si ústecké volejbalistky spravily náladu. „Družstvo to nakoplo, jsou to úžasné výsledky. Byla vidět sehranost, konečně to byla hra, na kterou jsme zvyklé,“ zářila spokojeností trenérka.

Důvod je spokojenosti naopak neměli hráči Chabařovic. Proti papírovému favoritovi Rakovníku se v prvním utkání vytáhli a sahali po bodovém zisku. „Dva sety jsme je nechali pod sebou, ale ve čtvrtém setu jsme zbytečně chybovali a tiebreak rozhodlo pár našich minel. Je to škoda, byli jsme v utkání lepší,“ mrzelo kouče Karla Kindermanna.

I ve druhém utkání to byla napínavá volejbalová řežba se vším všudy. Zvraty, ztracená vedení a štěstí na straně domácích. „Rozdíl byl ve hře v poli, opět se zápas dostal do pátého setu, Rakovník nám ujel, ale podařilo se nám dotáhnout,“ popsal horké chvilky Kindermann.

V hale na Lužinách, kde své utkání hraje i extraligové družstvo ČZU se schylovalo k dalšímu infarktovému závěru, který hosté nezvládli. „Jsem naštvaný, kluci byli frustrovaní, chybělo nám k úspěchu pár míčů a troška štěstí,“ dodal na závěr smutný kouč Kindermann.

2. liga žen: Spartak Ústí – Plzeň 3:2 (-22, 23, 16, -18, 13) a 3:2 (18, -27, -16, 20, 14). Sestava Spartaku: Bromová, Ryšková, Volfová, Kubánková, Černá, Bláhová, Pánková, Mikolášová.

2. liga mužů: Rakovník – Chabařovice 3:2 (23, -19, -10, 23, 10) a 3:2 (-20, 21, 18, -17, 16). Sestava Chabařovic: Nedbal, Stránský, Kučera, Dušek, Kauer, Moník, Kindermann, Avenarius, Chludil, Jedlička, Fusek.

Zpracoval Jiří Šlaj