I když nakonec odešli poraženi 2:3, předvedli spolu s domácími v severočeském derby strhující podívanou a odvezli si zpod Ještědu alespoň cenný bod.

Hostující hráči zaskočili Duklu v prvním setu zejména vynikajícími bloky, když od stavu 14:16 nepovolili domácím ani bod. Za dvacet minut ukončila set smeč Moníka.

Volejbalisté domácí Dukly možná ještě vstřebávali únavu po utkání v evropském poháru, ale tuto skutečnost trenér Liberce odmítl.

„Nemyslím, že by ten výkon v prvním setu byl způsoben únavou po našem utkání v evropském poháru,“ poznamenal kouč Michal Nekola.

Ve druhé sadě už Dukla zabrala a vyrovnala stav na 1:1.

Ve třetím napínavém dějství začali hráči Ústí skvěle pracovat na síti, zejména Moník na smeči. I díky němu svěřenci Miroslava Malána v setu zvítězili.

Další set si již Dukla pohlídala. Nechtěla připustit překvapení. A za stavu 2:2 se šlo, jako v prvním měření sil v letošním ročníku těchto soupeřů, do zkrácené sady.

V ní se více dařilo domácím. i když Ústí mocně dotahovalo (z 7:11 na 13:14). V téměř dvouhodinové bitvě se ze dvou bodů radovala družina Michala Nekoly.

„Zaplaťpánbůh za bodík, ale možná jsme dnes měli na víc. Ono se na hře Dukly asi trochu projevilo, že po posvícení bývá půst. Proti Bulharům sehrála dobrý zápas a nevím, jestli nás po postupu v evropském poháru trochu nepodcenila. Škoda, že jsme za stavu 13:12 v tiebreaku neuhráli slibný útok po dobré nahrávce. Divákům se zápas musel líbit,“ uvedl k utkání trenér Ústí Miroslav Malán.

Ten také pochválil své svěřence Vampolu s Vodvárkou, kteří jsou v Ústí na hostování právě z Liberce.

Dukla Liberec – SKV Ústí n. L. 3:2

Sety: 14:25, 25:23, 20:25, 25:16, 15:13. Rozh.: Záhorcová, Krsek. Čas: 115 min. Diváci: 470.

SKV Ústí: Habr, Moník, Mach, Vodvárka, Vampola, Beer, libero Kopáček. Střídali: Mooz, Bican, Alfonso. Trenér: Malán.