„Někde jsem se dočetl, že přímý postup do play off je naším cílem. Ale tak to rozhodně není. Nechci, aby to vypadalo, že máme nos moc nahoru. Play off chceme, to ano, když do něj půjdeme přímo z šestého místa, tak dobře, ale nějak kategoricky pro nás šesté místo úkolem není,“ řekl před dnešním důležitým extraligovým zápasem, který začíná v 16:00 v hale Slunety, trenér ústeckého SKV Miroslav Malán.

Jak moc tedy je pro vás dnešní domácí zápas 14. kola důležitý?
Důležitý je každý zápas, ale tentokrát jde o hodně, neboť se poměříme s týmem, který je v tabulce těsně nad námi. Věřím, že nám přijdou pomoci fanoušci, budeme je potřebovat. Chceme se přiblížit středu tabulky a navíc máme Havířovu co vracet.

Na jeho palubovce jste prohráli 2:3.
Zrovna jsem koukal na video z tohoto utkání. Tam jsme si to prohráli sami, vlastními chybami. Vedli jsme 2:1 na sety a ve čtvrté sadě jsme otočili stav z 13:19 na 20:19 v náš prospěch. Pak jsme zbytečně ztratili servis a i celý set. Video pustím i klukům a něco si řekneme. Chceme se pokusit vyhrát za tři body.

Kudy podle vás povede cesta za úspěchem?
Záležet bude na servisu, chceme soupeře dostat dál od sítě a nedovolit mu rychlou hru. Takže servis a příjem podání budou dvě klíčové věci, které jednoznačně rozhodnou. Čekáme vyrovnanou bitvu, mohla by nám pomoci právě výhoda domácího prostředí, kde máme jako většina týmů lepší bilanci.

Budete mít k dispozici celý kádr?
Někteří kluci mají menší virózy, ale věřím, že na problémy v důležitém zápase zapomenou a k dispozici jich bude všech jedenáct.