Po Sokolu Pražském tak čeká na svěřence Romana Bednáře další protivník z české metropole. Utkání je na programu ve čtvrtek od 19.00 hodin v hale Slunety.

Vloženým kolem se uzavře první fáze sezony. Trenér domácího celku Roman Bednář věří, že i přes nabitý program jeho tým před vlastními diváky uspěje.

„Při pohledu na tabulku bychom měli zvítězit, protože je Sparta předposlední, ale je to poněkud zkreslující pohled. Liga je letos velmi vyrovnaná a nečeká nás tedy nic lehkého. Sparta na nás ztrácí jen čtyři body. Bude chtít už konečně zase vyhrát,“ myslí si kouč Ústí.

A jak se připravit na pražského protivníka?

„Musíme makat naplno. Nijak zvlášť jsem se ale s klukama na Spartu nepřipravoval. Nepraktikuji několikadenní předzápasové přípravy. Ono ani není moc času, když se jedná o vložené kolo,“ podotkl Bednář.

Basketbalisté budou mít na odpočinek málo času, vždyť další utkání je čeká již v neděli doma proti regionálnímu rivalovi z Chomutova.

„Nejsem zastáncem vložených kol, navíc v prosinci bude ještě jedno. Narušuje to můj tréninkový plán, ale všechny týmy na tom budou stejně, musíme se s tím porvat,“ dodává kouč.