Svěřenci trenéra Miroslava Malána vyrazí na palubovku Brna, kde se budou chtít pokusit navázat na nedávný slušný výkon z palubovky liberecké Dukly.

„Mrzí nás, že se zápas s Havířovem odložil, už jsme byli nažhavení a chtěli jsme se jim přiblížit v tabulce. Teď už se ale plně soustředíme na Brno,“ přiznal kouč ústeckého klubu Miroslav Malán.

Jeho svěřenci vyrazí na palubovku předposledního týmu se smělými plány. „Samozřejmě jedeme s cílem vyhrát. Nebude to ale nic jednoduchého, Brno je doma velmi silným soupeřem,“ ví kouč.

Oba celky se spolu v letošní sezoně střetly už třikrát. Dvakrát v rámci Českého poháru, jednou v extralize. „V poháru jsme v Brně prohráli 1:3, ale doma jsme je pak porazili 3:0, stejně jako v ligovém utkání. Mají nám tedy co vracet,“ uvědomuje si Malán.

A jaký recept naordinuje svým hráčům? „Musíme na ně vlétnou hned od začátku a pokusit se hrát jako v Liberci. Tam jsme hráli docela slušně i když jsme nakonec získali jen bod,“ připomněl kouč nedávnou porážku 2:3 s Duklou.

Do Brna odcestuje ústecký celek v kompletním složení a kvůli sněhu vyrazí s předstihem, v 11 hodin. Utkání se hraje od 19.00.