Při pohledu na prvoligovou tabulku to měl být jasný zápas. Ale pozor, když se na palubovce setkají basketbalisté Ústí a Sparty, není nouze o vypjaté chvilky a dramatickou koncovku. „Vítězství proti týmu na spodku tabulky není automatická věc,“ prohlásil po utkání trenér BK Ústí Roman Bednář.

Úvod vyšel domácím hráčům ve žlutých dresech na jedničku. Hosty zasypali přesnými akcemi, které dirigoval americký rozehrávač McFadden. Sparťané nestíhali a zdálo se, že by raději zůstali v teple autobusu.

Snadného vedení se domácí borci zalekli a hra se postupně vyrovnávala. Dokladem byla poslední úspěšná tříbodová střela, kterou ústecký odchovanec, dnes již hráč Sparty, Jan Bejček snižoval na přijatelný poločasový rozdíl šesti bodů. Nadšený z děr v obraně nebyl pochopitelně ani kouč Ústí Roman Bednář.

„Definitivní zlom přišel až v polovině třetí čtvrtiny, kdy se postupně na hřiště dostali Thad, Franc (Freisleben), Burdis (Burda), Suny (Slunečko), Ladzi (Hejl) a Bazi (Bažant). Tady to zapadlo jedno do druhého,“ potěšilo kouče. A dalo klid pro zbývající průběh utkání.

Kritický tón zvolil pro hodnocení vítězného utkání kapitán BK Ústí Vladimír Hejl.

„Jsem rád, že jsme vyhráli a odvděčili se divákům za podporu populární stovkou, ale trochu mě mrzí předvedená obrana, pokud chceme porazit v dalším zápase Chomutov, musíme zapracovat v tréninku na obraně a komunikaci,“ měl jasno Hejl.

Derby Ústečanů s Chomutovem je na programu už zítra od 17 hodin ve Sportcentru Sluneta.

BK Ústí – BA Sparta 101:76

Čtvrtiny: 28:24, 49:43, 78:62. Rozhodčí: Kučera, Neuman. Nejvíce bodů: McFadden 36, Hejl a Fohler 18, Slunečko 11 – Novotný 21, Bejček 15, Skála 13. Fauly: 26:17. TH: 23:13 – 31:19. Trojky: 6:5. Diváci: 350.

Sestava BK Ústí: McFadden, Hejl, Fohler, Slunečko, Novák, Kocián, Burda, Žampach, Bažant, Freisleben, Jelínek.

Chyběl nám krok, ví Bednář

Ústí nad Labem – Ustaraně, tak vypadal trenér BK Ústí Roman Bednář po skalpu pražské Sparty.

Jaké jsou pocity po utkání s pražskou Spartou a co podle vás rozhodlo?
Velice smíšené, rozhodl asi náš zlepšený výkon v polovině třetí čtvrtiny, kdy jsme si konečně uvědomili, že musíme dělat věci pořádně a poctivě. Z výkonu v prvních 25 minutách jsem zklamaný.

Co přesně tomu chybělo?
Soustředění, věci které děláme v tréninku pravidelně. Nedodržovali jsme důsledně taktiku, o které jsme se bavili v přípravě na utkání. Chyběl krok možná dva, to potom rozhoduje. Hodně to souviselo s tím, že jsme to utkání začali trošku nesoustředěně.

Bylo to v hlavách hráčů?
Mám takový pocit, takové podezření, že hráči soupeře podcenili a nečekali takový odpor. Pozor, Sparta nemá vůbec špatný tým, i když je letos dole.

Je to pro mladý tým poučení?
To se teprve uvidí, jestli se z toho poučíme. Rozhodně to bude hlavní zpráva, kterou hráči dostanou z tohoto utkání.

Je někdo, jehož výkon byl nad poměry?
Já bych nevyzdvihával jednotlivce.

Zpracoval Jiří Šlaj