Víkendová výhra 3:1 byla pro ústecké vůbec prvním venkovním vítězstvím v Uniqa extralize.

Po čtvrtečním odloženém utkání, kdy na sever Čech kvůli sněhové kalamitě nedorazil soupeř z Havířova, si ústečtí tříbodovým vítězstvím spravili chuť.

„Jsem spokojený, že jsme venku konečně uhráli plný bodový zisk. Zápas měl však své chyby. My jich udělali méně a proto jsme zvítězili. Brno mělo až moc zkažených servisů,“ popsal duel ústecký kouč Miroslav Malán.

Utkání se vyvíjelo pro ústecké dobře, v první sadě si udržovali decentní náskok.

„Až do druhého technického oddechového času jsme vedli, jenže pak naši hráči neskládali ubráněné míče. Naši smečaři měli trošku problém na příjmu i pak následně v útoku. Proto jsme koncovku nezvládli,“ uvedl Malán.

Jenže od druhého dějství šlo vše hladce. Hráči SKV si vytvořili náskok 5:0, který už do konce setu nepustili.

„Šlo to samo, ve čtvrtém setu jsme už vedli o dost. Brno se snažilo dotáhnout, ale v kritickém momentu je nepodržel kapitán Hroch, který si nechal dát žlutou a daroval nám důležitý bod. Ztratil koncentraci a nás zase nakopl a výhru už jsme si nenechali ukrást,“ dodal trenér.

Volejbalisté tak až v 15. kole okusili, jak chutná venkovní výhra. Už bylo na čase. Vítězství je posunulo již na sedmou příčku v tabulce.

„Je fajn, že doma vyhráváme, ale venku to není ono, i když jsme teď zvítězili. Máme na víc. Určitě můžeme přivézt z venku víc bodů. V tomto způsobu bodování se může situace rychle otočit, pár proher nás může dostat zase dolů. Nyní nás čekají tři zápasy na domácím hřišti. Ve čtvrtek přijede ČZU Praha, pak dohrávka s Havířovem a nakonec v sobotu Ostrava. Optimální by bylo, kdybychom brali devět bodů, před svátky by to bylo moc fajn. Bude to ale těžké,“ přiznal Malán.

RWE Brno – SKV Ústí 1:3

Sety: 25:23, 21:15, 21:25, 21:25. Rozhodčí: Grabovský, Gall. Čas: 91 minut. Diváci: 310.

SKV Ústí: Habr, Moník, Mach, Vodvárka, Vampola, Beer, libero Kopáček. Střídal: Bican, Mooz.

Brno – Kvůli sněhové kalamitě se vydali volejbalisté SKV Ústí na ligový duel do Brna už v 11 hodin dopoledne. Zápas se začátkem v 19.00 však bez problémů stihli a vyvarovali se tak zbytečných komplikací, které potkaly ve čtvrtek hráče Havířova při cestě na sever Čech.

V samotném souboji měli po celý zápas navrch hosté a když už na ně přišla krize, sáhl trenér Ústí Miroslav Malán po žolíkovi – Miroslavu Moozovi.

Jak se vyvíjelo utkání z pohledu střídajícího hráče?
Konečně jsme zlomili komplex a venku vyhráli. To se nám zatím nedařilo. Měli jsem už zvítězit na půdě Kladna nebo ČZU, kde jsme těsně prohráli.

Brali jste tři body, ale první set jste prohráli…
Oni na nás vletěli, vytvořili si náskok, který jsme postupem času smazali. Využili však až třetí setbol. Nesložili jsme zbraně a ve druhé sadě jsme zaslouženě vyhráli. Když na nás padla deka, trenér prostřídal hráče.

Vás kouč Malán poslal v průběhu zápasu na smeč.
V prvních dvou setech jsem šel jen na servis, ale pak už jsem hrál v základu. Pomáháme si navzájem, máme velký týmový duch.

Cesta do Brna proběhla hladce?
Ano, přijeli jsme dřív. Shlédli jsme ještě před naším zápasem basketbalový duel Brno – Prostějov.