Nováček soutěže si před svým publikem počínal od začátku duelu s Pragou suverénně a vypracoval si vedení 2:0. „Jenže sérií našich chyb jsme nechali soupeře rozehrát a posadili ho na koně,“ řekl k průběhu trenér Chabařovic Karel Kindermann.

A hosté z Prahy situace náležitě využili k velkému obratu. „Ztratili jsme pátý tiebreak v řadě, v něm už byl soupeř lepší než my,“ mrzelo kouče.

V šatně si to ale chabařovičtí hráči vyříkali a do odvety nastoupili jako polití živou vodou. „Nahrával Stránský, na smeč šli Fusek s Chludilem a na libero se posunul Moník. Celou dobu jsme hosty udrželi pod sebou,“ zhodnotil průběh Kindermann.

Domácím se pak podařil husarský kousek, když ve druhém setu ztráceli již šest bodů, ale přesto dokázali vydřít výhru v sadě a nasměrovat utkání k vítěznému konci. „Hlavní zásluhu na tom měly naše úspěšné bloky,“ zářil spokojeností trenér.

O poznání horší víkend prožily hráčky Spartaku, kterým se na palubovce Chodova vzdálila vysněná medaile. V bitvě podzimu se dlouhodobě oslabenému ústeckému celku nedařilo a dvakrát prohrál.

Výsledek je pro Spartak až příliš krutý. „Skoro ve všech setech jsme vedly, ale Chodov nás rozstřílel servisem,“ prohlásila hrající trenérka Ústí Marcela Bromová. Zlomový moment prvního duelu přišel už zkraje. „V prvním setu jsme vedly 18:13 a vypadalo to v pohodě,“ řekla Bromová.

Jenže pak přišly těžko chytatelná podání a obrat ve skóre. „Domácí riskovaly a narostla jim křídla, měly i štěstí, ale šly mu naproti,“ ocenila snahu soupeřek trenérka.

Rozdíl mezi Ústím a Chodovem? „V útoku, neměly jsme ho tak razantní a dělaly jsme chyby na přihrávce,“ shrnula dění na palubovce Bromová.

Druhý zápas byl pro hosty povedenější, ale stačilo to na zisk jediného setu. „Přitlačily jsme na servisu, pořád jsme vedly, ale dolu nás srážela esa z podání. Musíme si to srovnat v hlavě,“ řekla trenérka.

2. liga žen: Chodov – Spartak Ústí 3:0 (22, 13, 24) a 3:1 (18, –18, 20, 22). Sestava Spartaku: Bromová, Ryšková, Kubánková, Černá, Bláhová, Volfová, Mikolášová, Pánková, Bicanová.

2. liga mužů: Slovan Chabařovice – Praga 2:3 (24, 23, –22, –17, –8) a 3:0 (17, 21, 21). Sestava Chabařovic: Nedbal, Stránský, Kučera, Dušek, Kauer, Moník, Kindermann, Röhrl, Fusek, Avenarius, Jedlička, Chludil.

Zpracoval Jiří Šlaj