Jenže už po prvním poločase prohrávali o devatenáct bodů a jejich naděje na úspěch se rychle rozplynuly. Ústečané se nakonec domů vrátili s porážkou 62:89.

„Liberec zahrál neskutečné utkání. Poprvé v sezoně jim vyšlo všechno, na co sáhli, především v útoku. Hráli s lehkostí a my jsme s tím měli problémy,“ přiznal trenér BK Ústí Roman Bednář.

Podle jeho slov byl právě útok domácích klíčový. „Určitě to byl jeden z rozhodujících faktorů zápasu. S úspěšností rostlo jejich sebevědomí, zahráli unikátní utkání a nám se naopak nedařilo,“ řekl kormidelník Ústečanů.

Po porážce o 27 bodů klesly ústecké Pandy na čtvrtou příčku v tabulce a už v neděli je čeká další důležitý zápas, když od 17 hodin vyzvou na domácí palubovce rezervu Opavy. „Musíme lépe dodržovat taktické pokyny a věci, které máme natrénované. V určitých fázích zápasu s Libercem hráči zbytečně improvizovali, z čehož pramenily chyby. Musíme být důslednější na obou polovinách hřiště,“ má před zápasem jasno Bednář a dodává:

„Potřebujeme vyhrát. Tohle utkání může hodně napovědět. Dlouho nám trvalo, než jsme se prokousali do horní čtyřky v tabulce, ale na palubovce Liberce jsme to nezvládli a pokud neuspějeme ani proti Opavě, vrátíme se do středu tabulky. Návrat do horní čtyřky by pak byl hodně těžký,“ uvědomuje si před utkáním Bednář.

BK Kondoři Liberec – BK Ústí n. L. 89:62 (22:17, 51:32, 69:49).
Nejvíce bodů: Pastyřík 22, Kuchálik 13, Bielko 11 – McFadden 21, Fohler 16, Žampach 8. Rozhodčí: Benda, Pilný. Fauly: 20:27. Trojky: 24/7 – 14/1. TH: 20/14 – 23/13.