Mladík, který sbírá zkušenosti i v Mattoni NBL v dresu Děčína se pomalu dostává do lepší formy a začíná přání ústeckých fanoušků naplňovat.

Adame, utkání po debaklu v Liberci jste zvládli a Opavě jste oplatili porážku. Panuje tedy spokojenost?
Určitě převládá spokojenost, ale druhý poločas mohl vypadat úplně jinak. V Opavě jsme prohráli o dvacet pět bodů, takže by bylo nejlepší, kdybychom doma vyhráli vyšším rozdílem. Určitě je důležité, že jsme vyhráli. Po zápase v Liberci jsme na palubovku nastoupili úplně jinak a podle toho to také dopadlo.

Šli jste do utkání s tím, že chcete zvítězit určitým rozdílem?
Před samotným zápasem ani během něho jsme si to neříkali, ale určitě jsme to měli v hlavách při samotné hře. Nakonec se to nepodařilo, což je trošku škoda.

Oproti soupeři jste měli výškovou převahu, chtěli jste toho využívat?
Určitě, chtěli jsme to hrát přes dlouhé, to bylo vidět. Míra Fohler pod koši úžasně pracoval a shazoval to na naše seběhy, doskoků tam měl také dost (dohromady 10 – pozn. autora). Pak Opava přitlačila v obraně a už nebylo tak jednoduché to tam dát, jako v prvním poločase.

To vás trošku vykolejilo…
To asi ano, stáli jsme na hřišti a jenom čekali, co udělá hráč s míčem. Z toho pak plynuly naše hrubé chyby a zbytečné ztráty.

S bodovým odstupem pak došlo k uspokojení?
Určitě, ale hlavní je, že se vyhrálo, to je to nejdůležitější. Zvedli jsme si sebevědomí.

Když se ještě vrátíme k duelu v Liberci, proč to nešlo?
Nebyla tam potřebná koncentrace, nakupila se spousta našich nevynucených chyb. To jsme trošku zopakovali i ve třetí čtvrtině proti Opavě.

Jak se vám osobně hrálo?
Jsem spokojený, ale mrzí mě spousta ztrát, které byly naprosto zbytečné. Přihrát soupeři do rukou čtyřikrát, to by se nemělo stávat.

Prosazoval jste se ale střelbou za tři body. To potěší, ne?
Jsem rád, že to konečně začalo padat do koše. Doufám, že to bude pokračovat celý rok a konečně se budu více prosazovat.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj