O vítězství Hradce nakonec rozhodly až poslední okamžiky vypjatého zápasu.

Možná by se mohl živit jako prognostik. Kapitán ústeckého týmu Vladimír Hejl už před zápasem varoval, že hradecká palubovka může pěkně pálit. A také že ano. „Bylo to těžké utkání, Hradec byl v plné sestavě se všemi pendly,“ upozornil na sílu soupeře Vladimír Hejl.

Zápas se nesl v podobném rytmu jako poslední měření sil těchto dvou soupeřů. „Převládaly spíše útoky nad obranami, ve druhém poločase jsme sice zlepšili obranu a dařilo se nám se soupeřem držet krok, v dramatické koncovce jsme bohužel neuspěli,“ mrzelo kapitána Hejla.

Zároveň však nedělal z porážky velkou vědu. „Musíme se teď soustředit na další zápas,“ měl jasno Hejl. To do Ústí zavítá Trutnov i s ústeckým odchovancem Jiřím Vorlíčkem na rozehrávce.

Několikrát už ústečtí ztráceli v Hradci půdu pod nohama, ale vždy se ještě nadechli a soupeře dotáhli. „Je škoda, že jsme nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce, několikrát během zápasu jsme prohrávali i o deset bodů a vždycky jsme se dokázali vrátit,“ ocenil kapitán.

Hlavní roli v závěru utkání hrála slabá koncovka hostí, kdy jim byl hradecký koš doslova zakletý. „V závěru se nám přestalo dařit v útoku za poslední čtyři minuty jsme dali jenom dva body,“ připomněl hlavní příčinu porážky kapitán Hejl.

1. liga mužů: Hradec Králové – BK Ústí n. L. 80:76 (20:16, 48:41, 68:68).