Zatímco v extralize byly v této sezoně vzájemné zápasy severočeských týmů vyrovnané (dvakrát 3:2 pro Liberec), středeční pohárové derby mělo jednoznačný průběh.

Už první dva míče v liberecké hale jako by předznamenaly průběh. Ústecký Habr zkazil servis a hned po něm se libereckému Novákovi povedlo eso. Dukla brzy utekla na 9:2, 16:6 a nebylo co řešit.

V dalších dvou setech vždy začali lépe hosté, jenže vedení neudrželi a Liberec zabral v době, kdy se sady lámaly. Zápas trval 76 minut. „Náš cíl byl vyhrát 3:0 a to jsme splnili,“ liboval si liberecký trenér Michal Nekola. „Ústí dnes nezvykle často chybovalo, my jsme naopak dobře bránili.“

Ústecký kouč Miroslav Malán byl zklamán: „Trošku jsme se zmátořili v úvodech druhého a třetího setu, ale celkově jsme moc šancí neměli. Postup už je v oblasti utopie,“ přiznal kouč SKV.

Liberec – SKV Ústí 3:0

Sety: 16, 20, 22. Rozhodčí: Pejpal, Dmejchal. Čas: 76 minut. Esa: 6:1. Zkažená podání: 8:8. Diváci: 315.

Liberec: Novák, Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Jeslínek. Trenér: Nekola.

Ústí: Habr, Moník, Beer, Pěkný, Vampola, Mach – libero Kopáček. Střídali: Bican, Žáček, Mooz, Procházka. Trenér: Malán.