Právě on přinesl první body pro svůj celek, který se dostal do epizodního vedení 3:2. Jenže první poločasy jsou silnou stránkou ústeckého výběru a to domácí potvrdili i s Trutnovem. Hlavně efektní smeč Tomáše Pomikálka po neúspěšném nájezdu pivota Burdy zvedla fanoušky v ústecké hale ze sedadel.

„Naše hra byla kvalitní na obou stranách hřiště, hlavně v obranné fázi. I v útoku jsme ale měli jistotu,“ prozradil kouč BK Ústí Roman Bednář.

Po dvaceti minutách tak odcházeli ústečtí s náskokem blížícím se dvaceti bodům. „Ve druhém poločase už to skřípalo, trošku jsme obětovali souhru v útoku, více jsme se zaměřili na obranu,“ sdělil Bednář.

Náskok domácích už nenarůstal takovým tempem a hra se postupně vyrovnala. Ale obrana střelců Trutnova, ta fungovala i nadále. „A to s týmem nepřijel Slezák,“ připomněl ještě kouč.

Celkové vysvědčení pro hráče BK Ústí je ze zápasu jednička. „S výsledkem můžeme být spokojeni, Trutnov je silné družstvo,“ ocenil i sílu soupeře Bednář.

BK Ústí – Trutnov 87:69

Čtvrtiny: 31:17, 49:33, 68:48. Nejvíce bodů: McFadden 22, Fohler 16, Bažant 14 – Zachrla a L. Malý 13, Jiránek 11. TH: 23/19 – 22/14. Fauly: 19:22. Trojky: 4:7.

Sestava BK Ústí: Slunečko, Hejl, Fohler, Bažant, Pomikálek, Žampach, McFadden, Kocián, Novák, Jelínek, Cossey, Burda.