„Čekal jsem, že nějaké body přivezeme, ale nevyšel nám už začátek, kdy jsme snad pět ze šesti bodových míčů poslali do autu, dělali jsme chyby a vedení v zápase soupeři skoro darovali,“ litoval Miroslav Malán, trenér SKV Ústí nad Labem.

V průběhu druhé sady se mírní favorité ze severu Čech přeci jen zlepšili. „Když jsme ho vyhráli 25:21, věřil jsem, že se zvedneme a vývoj zápasu otočíme. Naše naděje žily ve třetím setu do stavu 11:10, to jsme naposledy vedli. Pak šel na podání Burrow a zůstal na servisu do stavu 16:11. Tam se zápas zlomil. Měl dobrý, kvalitní, těžký servis. Domácí se chytili a my už nenašli žádnou zbraň, kterou bychom vzdorovali. Na odpověď jsme se nezmohli,“ řekl ústecký kormidelník.

Zatímco v hostujícím táboře zavládlo zklamání a smutná nálada, domácí si páté vítězství v sezoně náležitě vychutnávali. „Konečně jsme se chytili a dokázali zlomit prokletí proher v koncovkách. Moc si výhry cením, protože se Ústí ve druhé sadě zvedlo a hrálo velice dobře. Mělo i výborný servis, ale my jsme se s ním vypořádali a myslím, že bojovností ve třetím a čtvrtém setu hosty zaskočili. Ano, rozhodla naše bojovnost,“ lebedil si sportovní ředitel Odolena Vody Milan Fortuník.

Co sobotní výsledek v boji o play off znamená? „Určitě je škoda, že jsme prohráli, ale ještě nás čeká jedenáct utkání. My musíme jít zápas od zápasu. Jsme sedmí, o šesté místo budeme usilovat. Máme trošku smůlu na zranění. V Odolce si zlomil malíček střídající univerzál Žáček. Vezl jsem ho do liberecké nemocnice, dostal na šest týdnů sádru. Jeho návrat na palubovku se budeme snažit uspíšit, ale nevidím to příliš reálně. Na postu univerzála budeme alternovat. Navíc potíže s kolenem limitují nahrávače Habra,“ dodal Malán.

O. Voda - Ústí n L. 3:1

Sety: 15, -21, 21, 17.

Rozhodčí: Němeček, Dmejchal. Čas: 110 minut. Diváci: 530.

SKV Ústí nad Labem: Habr, Moník, Beer, Pěkný, Vampola, Mach, Kopáček (libero) - Žáček, Mooz, Bican.