Favorizovaný domácí celek by pro nováčka z Chabařovic těžkým oříškem. Zvlášť, když tým Slovanu dorazil na palubovku soupeře jen v osmi hráčích. „Oba zápasy výrazně ovlivnil fakt, že máme velkou marodku a někteří hráči měli pracovní povinnosti,“ přiznal kouč nováčka soutěže Karel Kindermann.

Jeho tým prohrál úvodní duel hladce 0:3. „Soupeř byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhrál. Ve druhém utkání jsme ale hráli lépe, Jablonec prostřídal sestavu a vedli jsme 2:1 na sety. Pak ale domácí otočili a bylo po nadějích,“ dodal kouč.

Na půdě Dobřichovic se nedařilo ani hráčkám ústeckého Spartaku. Hrající trenérka Marcela Bromová ale i přes dvě porážky viděla řadu pozitiv. „Věděly jsme, že je soupeř zdatný a že nevede soutěž náhodou. Utkání měla výbornou úroveň, jak pro diváky, tak pro samotné aktérky,“ sdělila nadšeně Bromová.

Úvodní duel přinesl přetahovanou o každý balón, prim hrály především obrany v poli a obě družstva se předháněla v obětavosti a bojovnosti. „Byly to neuvěřitelné zákroky, holky skákaly až do laviček,“ prohlásila trenérka.

První sadu zlomila ve prospěch Dobřichovic zakletá esa, druhý set však přinesl zápletku a stav 1:1. „V útoku jsme držely krok, výborně zahrála ve všech činnostech Ryšková a chytly s se námi nahrávačky,“ všimla si změn Bromová.

Bitva pokračovala až do konce, vyrovnaný duel rozhodly pro domácí maličkosti.

Odveta se nesla v podobném duchu. „Ještě více jsme vzdorovaly, i přes vysokou porážku v posledním setu se na holky nezlobím. Věřím, že se to konečně zlomilo, čekají nás klíčová utkání,“ prohlásila závěrem Bromová.

2. liga žen: Dobřichovice – Spartak Ústí 3:1 (22, –23, 23, 11) a 3:1 (17, –23, 19, 27). Spartak Ústí: Bromová, Ryšková, Havlíčková, Kubánková, Makovská, Mikolášová, Pánková, Bicanová, Bláhová.

2. liga mužů: Jablonec – Chabařovice 3:0 (20, 17, 21) a 3:2 (–20, 18, –21, 15, 7). Chabařovice: Nedbal, Kučera, Kořínek, Chludil, V. Kindermann, Kauer, Jedlička, Moník (libero).

PAVEL PŘIBYL A JIŘÍ ŠLAJ