Favorizovaní hosté, v jejichž dresu nastupují hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, se nestačili divit, v jakém tempu začala mostecká družina. Už ve čtvrté minutě svítilo na ukazateli skóre 21:3 a Sluneta jen těžko hledala zbraň proti skvěle hrajícím domácím. „Soupeři v tu chvíli vycházelo vše, na co sáhli, byli lepší ve všech činnostech, přičemž zejména střelbu měli excelentní,“ přiznal trenér Slunety Tomáš Jelínek.

Jenže to by nebyl basketbal, aby i na pohled rozhodnuté utkání nenabídlo dramatickou zápletku. Hosté se po změně stran začali zlepšovat a náskok Mostu se ztenčil na pouhých osm bodů. „Poslední koš třetí čtvrtiny zaznamenali domácí, přičemž oba rozhodčí metrový přešlap uznali za tři body. Po našich oprávněných protestech nám ještě udělili technickou chybu a domácí tak poslední fázi hry zahajovali úspěšnými trestnými hody,“ mrzelo Jelínka.

V tu chvíli už bylo jasné, že další výhra na kontě ústeckých nepřibude. „Soustředili jsme se tedy na udržení lepšího skóre ze vzájemných utkání, což se nakonec podařilo,“ dodal k utkání kouč.

Most – Sluneta Ústí n. L. 88:70 (29:9, 53:31, 72:61). Nejvíce bodů: Rosenbaum 28, Čmolík 21, Freiberg 16 – Feigl 22, Zajíc 14, Stavěl 11. TH Ústí: 28/18. Rozhodčí: Drobný, Pásek. Diváci: 20.