Jmenuje se David Svoboda, je mu 12 let a plavání se věnuje pouze 3 roky. Sice byl v přípravce, ale několikrát to skrečoval a moc se mu do startovních bloků nechtělo. Trenér naléhal na rodiče, aby mu domluvili, talent skutečně má. První úspěchy mezi nováčky ho nabudily a v létě na MČR ve Strakonicích byl bronzový na padesátce.

Stále se zlepšoval a před zimní republikovou prověrkou se mu dokonce týden věnoval i jeho vzor, devatenáctiletý Bartůněk.
První otázka měla být taková zahřívací, ale dopadlo to trapně. Kluk odpovídal pouze Ano – ne. Po chvilce se přeci jen rozpovídal a shrnul celý blok do několika vět.

„Jako malý kluk jsem dělal karate. Vydržel jsem tam rok. Později jsem zjistil, že mě nebaví kolektivní sporty, a tak jsem se dostal k plavání. Je pravda, že začátky nebyly jednoduché a trenér vystřídal několik taktických variant. Nebavila mě suchá příprava, raději bych pouze plaval. Dnes jsem o kousek dál a rád pozoruji Bartůňka, jak dře,“ tvrdí Svoboda a pokračuje:

„V kraji mě porazil pouze Tomáš z Chomutova a já cestoval na Mistrovství republiky. Plavu krátké kraulařské tratě (50, 100 m). Kratší závod jsem dokonce vyhrál a velkou šanci na zlato jsem měl i na stovce.

Byl jsem nervozní a při startu mi spadly brýle. Doháněl jsem vlastní zmatek a dohmátl si pro bronz. Dostal jsem dvě krásné medaile a vynadáno od trenéra za zbrklý úvod. Rodiče tam byli a všechno viděli na vlastní oči,“ říká nadějný plavec a dodává:
„V současné době trénuji několikrát v týdnu. Nevím kolik naplavu za měsíc, zeptejte se trenéra.

Začátky nebyly ideální, ale dnes chci bodovat každý rok na republice až do juniorů a potom se uvidí. Jako každý kluk mám počítačového koníčka - hry. Název vám raději napíšu (WORLD OF WARCRAFT).