„Bohužel se nám ten zápas vůbec nevydařil. V poslední době se potýkáme se špatnou formou, nedaří se nám na servisu ani na přihrávce,“ přiznal zklamaný ústecký trenér Miroslav Malán.

Jeho tým cestoval na hřiště soupeře s cílem bodovat. Jenže první dvě sady hladce prohrál a zdálo se být po nadějích. „V prvních dvou setech jsme na soupeře vůbec nestačili. Ve třetím jsme sice ještě na chvíli zvedli hlavu, jenže v dalším se to opět vrátilo,“ vypráví kouč SKV Ústí.

Severočeši se na palubovce Odoleny Vody dlouho neohřáli, po 95 minutách hry bylo o vítězi rozhodnuto. „Soupeř vyhrál zaslouženě, více se mu dařilo na servisu a byl bojovnější,“ přiznal Malán.

Jeho tým si tak zkomplikoval cestu do play off, klesl totiž už na devátou příčku extraligové tabulky a nejspíše se nevyhne předkolu. „Zbývá ještě pět zápasů do konce základní části, budeme bojovat. Pravdou ale je, že los pro nás není zrovna nejlepší. Po domácím utkání s Brnem hrajeme v Praze, pak máme doma Liberec, poté zajíždíme na Kladno a končíme doma s Českými Budějovicemi,“ vyjmenoval trenér poslední soupeře SKV v základní části.

Už ve čtvrtek jeho svěřenci změří síly s Brnem. „To bude důležitý zápas. Kdyby se nám podařilo zvítězit, mohlo by to tým ještě nakopnout k boji o šestou příčku, která se nám vzdaluje,“ dodal Malán.

Odolena Voda – SKV Ústí 3:1

Sety: 25:17, 25:16, 20:25, 25:17. Rozhodčí: Bydžovský, Meruna. Čas: 95 minut. Diváci: 350.

SKV Ústí: Alfonso, Habr, Moník, Beer, Pěkný, Vampola, Kopáček (libero) – Bican, Mooz, Mach.