„Zisku důležitých dvou bodů v hale Vršovic si moc vážíme. Zápas byl vyrovnaný, domácí vedli 3:1, ale ve třinácté minutě byl stav 6:4 pro nás a od té doby už jsme soupeře do vedení nepustily. Hrály jsme osobní obranu na nejlepší střelkyni Fröhlichovou a vynikající výkon podaly obě brankářky,“ vrací se k utkání hostující trenérka Hana Šimková a pokračuje:

„Házená to pro oči diváka moc pohledná nebyla. Nehrály jsme svoji hru, přizpůsobily jsme se soupeři a držela nás vynikající Sasková. Rozchytaly jsme však brankářku Vršovic a díky tomu neproměnily hodně šancí. Výhra je však cenná a chtěla bych pochválit všechny naše hráčky, každá z nich se podílela na úspěchu a díky tomu jsme soupeři odskočily na tři body a nyní nás čeká lídr z Pardubic.“

Po dvou domácích výhrách podlehli hráči ústecké Chemičky v Pardubicích. V polovině střetnutí prohrávali o branku, nakonec ve městě perníku podlehli 30:33.

„Dát třicet branek venku většinou znamená výhru, ale tentokrát se nedařilo obraně, třiatřicet inkasovaných branek je opravdu hodně,“ říká k utkání kouč Chemičky Tomáš Velek a pokračuje:

„Utkání jsem se obával, v nafukovací hale v Pardubicích se nám nikdy moc nedařilo. Výborný zápas sehrál Srba, který dal dvanáct branek, ale vrátili jsme se bez bodů. Nyní hostíme Vršovice a budeme muset hrát osobku. Soupeř má totiž ve svém středu hráče, který působil ve druhé španělské lize, tudíž tomu musíme přizpůsobit naši hru,“ dodal na závěr trenér Velek.

Pardubice – Chemička Ústí 33:30 (16:15). Chemička: Jakub – Novák 1, Pihera 2, Házl 4, Nieves 4, Uller 1, Srba 12, Kabát 3, Bůžek, Jelínek 3, Honzík – za domácí celek nejvíce Reichel 7.

Vršovice – Spartak Ústí 17:18 (7:9).
Spartak: Sasková – Pettrichová, Janečková 8, Křivanová 2, Viková 1, Srpová 3, Bázlerová 2, Šidlíková 1, Svobodová 1, Krbová – za domácí nejvíce Fröhlichová 3