„Výhry jsou pro nás hodně důležité, díky nim jsme zase o kousek odskočili od umístění, které znamená sestup do nižší soutěže či baráže,“ pochvaloval si po návratu do Ústí kapitán týmu František Nedbal.

Prozradíte, jak veselá byla cesta z Liberce do Ústí?
(Smích) Žádné oslavy se nekonaly, jelikož jsme jeli několika auty. Až po příjezdu jsme zašli na pár pivek, ale nebyl to žádný velký mejdan, všichni byli dost utahaní.

Liberec byl jasným favoritem utkání, čím se vám podařilo ho přehrát?
Soupeř měl velmi špatný příjem a nedokázal nás přehrávat středem. To rozhodlo. Nám sice chyběl jeden blokař, toho ale dobře nahradil Jedlička. Navíc si v útoku velmi dobře vedli Víťa Kindermann s Viktorem Röhrlem.

Na zápasy s vámi neodcestoval trenér. Je trochu paradox, že jste i bez něj vyhráli, že?
Trenér s námi nebyl, měli jsme ale připravené taktické pokyny. A jak se zdá, tak jsme je dodrželi (smích).

Díky výhrám na palubovce Liberce jste se s největší pravděpodobností zachránili. Co tomu říkáte?
Výhry nám dost pomohly, to je pravda. Ale aby se dalo bavit o stoprocentní záchraně v soutěži, tak by to chtělo ještě nějaké vítězství přidat. Zkusíme ještě potrápit Rakovník a Pragovku.

V jednom ze zápasů znovu došlo až na zkrácenou hru, kterou jste dokázali vyhrát už potřetí v řadě. Je tedy tiebreak vaší oblíbenou částí hry?
Oblíbená část zápasu to rozhodně není (smích). Je lepší vyhrávat 3:0 nebo 3:1. Zkrácená hra je ale o štěstí. Ze začátku sezony jsme ji několikrát prohráli, teď se to zase otočilo a daří se nám tiebreak vyhrávat. Vědu bych z toho nedělal.

V tabulce jste poskočili na pátou příčku, takže s umístěním asi panuje spokojenost, že?
Pátá příčka vypadá z našeho pohledu jako výborné umístění, ale stačí prohrát několik zápasů a všechno je zase jinak. Tabulka je dost vyrovnaná a pokud se chceme udržet, tak rozhodně nesmíme usnout na vavřínech.