Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2010 má za sebou sedm okresních kol, z nichž se nejlepší jednotlivci a kolektivy nominovali do krajského finále.

Na něm budou vyhlášeny konečné výsledky této oblíbené ankety.

Podílet se na volbě budou i čtenáři Deníku, stačí jen vyplnit kupon, který najdete ve svém tištěném Deníku, a odeslat jej do redakce nejpozději do 11. března 2011.

Slavnostní vyhlášení pak proběhne 21. března v Ústí nad Labem.

Dospělí – jednotlivci

Pavel Verbíř – fotbal, FK Teplice. V 38 letech stále výtečný záložník, tradiční účastník finále ankety, vzor pracovitosti a klubové věrnosti.

Viktor Hübl – hokej, Benzina Litvínov. Střelecký tahoun Severočechů při jejich cestě do play – off.

František Lukeš – hokej, Benzina Litvínov. Další z talentů litvínovského hokeje.

Radek Duda – hokej, KLH Chomutov. Známý bouřlivák a oblíbenec chomutovského publika patřil k největším tahounům Chomutova v první lize. V ročníku 2009/2010 se stal nejproduktivnějším a zároveň nejtrestanějším hráčem ligy.

Pavel Houška – basketbal, BK Děčín. Pivot, reprezentant ČR. Lídr děčínského týmu, ale i v národním družstvu si v létě 2010 vybudoval silnou pozici klíčového hráče.

Jiří Motl – házená, HK. .A.S.A. Lovosice. Opora extraligového týmu, reprezentant, střelec.

Hana Martinková – házená, DHK Baník Most. Česká reprezentantka a jedna z opor nováčka nejvyšší ženské soutěže z Mostu.

Simona Baumrtová – plavání, Slavia Chomutov. Reprezentantka ČR, držitelka řady českých rekordů. Na ME 2010 v Eidhovenu získala na 50m znak bronzovou medaili. Byl to první cenný kov pro ČR po sedmi letech! Na MS v Dubaji pak dohmátla na skvělém šestém místě.

Tomáš Plevko – plavání. Na MČR v nejkratším sprintu 50 m VZ zlatý, třikrát byl na šampionátech stříbrný. V českém poháru skončil druhý. Reprezentant ČR.

Petr Bartůněk – plavání, Chemička Ústí. Vítěz letního MČR na 50, 100 i 200 metrů prsa, vítěz zimního MČR na 50 a 100 metrů prsa, účastník mistrovství Evropy v Budapešti, 10. místo v závodě na 50 metrů prsa na mistrovství Evropy v Eindhovenu.

Lucie Záleská – cyklistika. Hned ve své úvodní sezoně mezi ženami do 23 let přivezla další evropskou medaili, na ME na dráze skončila ve stíhacím závodě na stříbrné pozici, v mezinárodním žebříčku UCI je mezi všemi ženami na pátém místě. Z ME má ještě dvě osmá místa. Na dráze vybojovala také tři tituly republikové šampionky, přidala ještě jedno stříbro a dva bronzy. Na silnici si vyjela druhé místo v časovce dvojic.

Tomáš Vokrouhlík – cyklistika, Factor Bike Team Teplice. Jako jeden z mála dokáže na nejvyšší úrovni kombinovat všechny MTB discipliny. Stříbrný na MČR v maratonu, v sezoně celkem 10 vítězství, šest druhých a pět třetích míst.

Zdeněk Chládek – box, SKP Sever Ústí. Česká amatérská jednička. Na MČR v Prostějově počtvrté v řadě obhájil titul mistra republiky. Potřetí v řadě vyhrál GP Ústí. Účastník ME v Rusku, který na domácí scéně získal již šestnáct titulů. V roce 2010 neprohrál ani jeden extraligový zápas, v německé Bundeslize má bilanci 5 zápasů/5 výher.

Leoš Roušavý – kvadriatlon, TJ Ústí. Vítěz mistrovství Evropy v Německu ve středním kvadriatlonu, celkový vítěz Světového poháru a mistr ČR v kvadriatlonu. Pátý muž mistrovství světa, druhý na mistrovství Německa ve sprint kvadriatlonu.

Alena Dufková – kanoistika, TJ Kajak Děčín. Druhá na ME v kvadritlonu.

Lenka Hrochová – kanoistika, TJ Kajak Děčín. Pětinásobná mistryně MČR, 2. místo SP v kanoistickém maratonu, reprezentantka ČR.

Jakub Živec – atletika, TJ Lovochemie Lovosice. 2x2. MČR (1500), 14. Zlatá tretra (3000), OR na Memoriálu J. Odložila (3:44,77).

Michal Čupr – šerm, Slavoj Litoměřice. 3. MS juniorů v šermu kordem, 2. SP, člen výběru ČR při ME (5.), 2. MČR, 6., 7. a 11. v závodech SP.

Hana Nachtigalová – silový trojboj. Dvojnásobná mistryně světa vyhrála v roce 2010 také mistrovství Evropy a republikový šampionát. Nešlo v silovém trojboji vyhrát více.

Jan Třešňák – zápas, TJ Glaverbel Czech Teplice. Suverénní mistr ČR volným stylem, za poslední tři roky neprohrál v jediném utkání.

Luboš Jíra – saně, SK Real Klášterec. Účastník světového poháru a mistrovství světa. V roce 2010 byl jediným sportovcem z Chomutovska, který startoval na olympiádě ve Vancouveru, kde se svým parťákem obsadil ve finále 18. místo.

Dospělí – kolektivy

FK Ústí – fotbal. Tým vedený trenérem Svatoplukem Habancem v loňské sezoně senzačně postoupil až do nejvyšší české soutěže, kde letos bojuje o záchranu.

BK Děčín – basketbal. Tým opět patří k nejužší špičce nejvyšší české soutěže Mattoni NBL.

HK.A.S.A. město Lovosice – házená. Účastník nejvyšší domácí soutěže, který se v průběhu podzimu dostal až na vrchol.

DHK Baník Most – házená. Ženský házenkářský klub si loni splnil sen, když dokázal pro Most vybojovat interligu.

Beavers Chomutov – softball. Vybojovali pošesté vítězství na Poháru mistrů evropských zemí a jubilejní desátý titul Mistrů ČR. Patří dlouhodobě mezi nejlepší týmy Evropy.

TJ Glaverbel Czech – zápas. Obhájil titul mistrů ČR družstev, dvanáctá medaile v řadě, sedmé vítězství v 1. lize.

FK Louny – fotbal.
Lounští fotbalisté po postupu z I. A třídy překvapili v krajském přeboru. Nováček po podzimní části vede tabulku.

Mládež – jednotlivci

Tomáš Česlák – fotbal, FK Teplice. Reprezentant ČR 18, účastník ME do 17 let. Tato zima je pro něho výjimečná. Poprvé se zapojil do přípravy s prvoligovým A mužstvem. Zajímavost: Verbířovi jako jedinému z kabiny vyká.

Vojtěch Nipl – cyklistika.
Velká naděje českého cyklokrosu dojela při své premiéře na MS na 18. příčce. V Českém poháru na podzim několik závodů vyhrál, na mistrovství republiky juniorů byl druhý. Na ME dojel kvůli technické závadě na 15. místě, byl ale favoritem na medaili. V Holandsku v závodě Superprestige dojel druhý, stejně jako při závodě světového poháru v Belgii.

Matěj Zahálka – cyklistika, BTT Libochovice + CK Slavoj Terezín.
3x MČR (silniční triatlon, terénní triatlon, duatlon - toho dosáhl v dresu litvínovského klubu), vítěz ČP v triatlonu. V cyklistice účastník Závodu míru juniorů, celkově 40., čtvrtý z Čechů – překvapil aktivní jízdou.

Lukáš Kříž – vzpírání, TJ VTŽ Chomutov.
V letošním roce se stal mistrem ČR v kategorii mladších i starších žáků. Zúčastnil se také dvou mezinárodních klání, ve kterých s přehledem zvítězil. V roce 2010 nenašel žádného přemožitele a překonal celkem sedm českých rekordů.

Jaroslav Hodina – karate, Karate klub Ústí.
Člen reprezentačního týmu mládeže ČR, mistr světa v kata dorostenců, mistr ČR v kata dorostenců, vicemistr ČR v kata juniorů.

Andrea Rothmeierová – kanoistika, TJ Kajak Děčín.
13. místo na MEJ (K2 200 m), 1. místo OH naděje (K2 200 m), 2. místo OH naděje (K2 500 m), 4× 1. místo na MČR.

Bedřich Valenta – badminton, Super Stars Most.
Juniorský badmintonový reprezentant a sběratel titulů bojují v mosteckém oddíle.

Mládež – kolektivy

KB Jílové – biatlon. Dorostenecké družstvo bylo v roce 2010 vyhodnoceno na druhém místě mezi kolektivy mládeže celé ČR, ve svém středu má medailisty z mistrovství ČR i mistrovství světa.

AJC Ivany Mrňákové – Samešová, Poulová, Cermanová – sportovní aerobik.
Mistryně světa, vicemistryně Evropy a vicemistryně ČR v kategorii týmů 14–16 let.

Juniorský Fitness club Louny – sportovní aerobik a fitness.
Svěřenci klubu Kristýna Zahradníčková a Filip Hrdlička přivezli z MS dvě stříbrné medaile.

BK Baník Most – box.
Nejlepší mládežnický boxerský oddíl v Ústeckém kraji. Jeho mladí boxeři si v uplynulé sezoně došli pro první místa v severočeské boxerské lize mládeže.

SK Kosagym Kadaň - kickbox.
Jeden z nejúspěšnějších českých týmů v kickboxu, medailová umístění sbírají v domácí i zahraniční konkurenci.

Slavoj BK Litoměřice ktg. U18 – basketbal.
Úspěšný prvoligový tým.

Starší žáci TJ Sokol Košťany – fotbal.
Nováček 1. A třídy na podzim neztratil ani bod. Vicemistr Mistrovství České obce Sokolské. Jako trenér je vedla košťanská fotbalová legenda Pavel Prokop.

Masters

Petr Chvátal – silový trojboj, Sokol Ústí. Aktuální mistr světa i Evropy v hmotnostní kategorii do 82,5 kg.

Václav Jelínek – cyklistika.
Mezi veterány vybojoval na MS bronzovou medaili v silničním závodě.

Tomáš Charvát – kanoistika, Kajak Děčín.
Všestranný sportovec opět vylovil několik cenných kovů z různých českých i evropských vod. V roce 2010: 1. místo K1 MČR v kanoistickém maratónu, 3. místo ME v kvadriatlonu, 3. místo EP – Španělsko v kanoistickém maratónu).

Viktor Legát starší – kanoistika, SC 80 Chomutov.
Dvojnásobný mistr světa v rychlostní kanoistice, navíc na mistrovství světa 2x druhé místo.

Miroslav Veselý – triatlon, duatlon, běh do vrchu, Glassman TT Teplice.
Mistr ČR do 49 let v dlouhém triatlonu, stříbrný z MČR v duatlonu, bronzový z MČR v běhu do vrchu.

Michael Maier – jachting, YCR Roudnice.
Vítěz MS Masters v olympijské třídě Finn (Split), velká konkurence (167 lodí z 24 států), obhajoval titul z roku 2006.

Ivo Řezáč – atletika.
Během své kariéry posbíral tolik titulů mistra republiky, že by to asi nespočítal. Stále se drží ve vrcholné formě. Nedávno ustanovil nový traťový rekord při běhu Bezručovým údolím. Vrcholem pro něj bude letos mistrovství Evropy.

Handicap

Běla Hlaváčková – plavání, TJ Nola Teplice. Dvakrát stříbro, jednou bronz z MS v Nizozemsku.

Aleš Blažek.
Na republikovém přeboru Bechtěreviků vybojoval ve stolním tenisu 4. místo. Na Sportovních hrách zdravotně postižených v Doksech skončil čtvrtý v kouli, disku i oštěpu. Vyhrál čtyři turnaje v bowlingu.

Petra Kostková – AVAZ Děčín.
Celková vítězka seriálu závodů Českého poháru ČSTPS v kuželkách kategorie těžce postižených žen.

Miroslava Černá – lukostřelba.
Členka týmů, který dokázal na ME vybojovat bronzové medaile.

Petra Steinerová – silový trojboj.
V minulém roce si došla pro páté místo na mistrovství evropy v benchpressu, které se konalo v Bratislavě.

Vladimír Krajíček – ZPS TJ Lovochemie Lovosice, ktg. B1.
2x1. MČR (oštěp, disk), 3. MČR (koule), 5. MČR ve zvukové střelbě.