Dvě kola před koncem soutěže už si Ústečané nesmí dovolit zaváhat a ještě musí doufat v souhru ostatních výsledků.

Úvod, to je společný jmenovatel obou porážek Slávie na jihu Čech. Právě v něm mladíci dokonale zaspali a nechali soupeře bodově odskočit. Už v prvním duelu na palubovce Strakonic dali hráči USK během první čtvrtiny pouhé tři body a bylo téměř po zápase. „Vytvořili jsme si volné pozice, ale nedali jsem nic a naše obrana naopak prakticky neexistovala,“ litoval rozehrávač Slávie Vítek Beneš.

Po změně stran se Slávie snažila dohnat ztrátu, jenže zkušený domácí celek nápor hravě odrazil a nedal hostím šanci na zvrat. „Dvakrát jsme se přiblížili na rozdíl šesti bodů, ale Strakonice přitvrdily v obraně a pohlídaly si výsledek,“ vystihl realitu Beneš.

Ani druhý den to nebylo v podání Slávie o mnoho lepší. A zase byla na vině hned první „oťukávací“ čtvrtina. „V ní jsme dostali pětatřicet bodů a bylo relativně brzy po zápase. Zbytek už jsme odehráli vyrovnaně,“ mrzelo rozehrávače ústecké Slávie.

Kdyby se zápasy hrály až od druhé čtvrtiny, měla by Slávie větší šanci na zisk bodů. Jenže to by asi Ústečané chtěli moc. Jejich situace je po dalších dvou porážkách nepříznivá a nad hráči visí Damoklův meč v podobě sestupu o soutěž níže. „Když Benešov a Karlovy Vary prohrají oba své zápasy a my dvakrát vyhrajeme, tak se ještě můžeme zachránit,“ počítá teoretické šance Slávie Beneš.

Strakonice – USK Slávie 79:52 (16:3, 36:23, 60:36). Rozhodčí: Horník, Schaffner.

Písek – USK Slávie 92:71 (35:15, 47:30, 73:50).
Rozhodčí: Hána, Salvetr.