„Chceme zvítězit, zápas bereme hodně prestižně. Nejen proto, že jsme se prokousali tím pavoukem až do finále, navíc máme motivaci v podobě postupu do finálové osmičky, kde si můžeme zahrát proti nejlepším týmům z Mattoni NBL,“ říká před utkáním kormidelník BK Ústí.

V cestě do finálové osmičky Českého poháru už stojí jen jedna překážka, celek Hradce Králové. „Pokud se sejdou v kompletním složení, bude to hodně těžké. Hradec je nepříjemný soupeř, který má ve svém kádru spoustu mladých a individuálně kvalitních hráčů,“ ví Bednář.

I Ústečané mají ale kvalitní kádr a na východ Čech navíc odcestují v téměř kompletním složení. „Chybět bude jen Pomikálek, který si plní povinnosti v Děčíně a navíc má nějaké drobné šrámy. Jinak ale odcestujeme v plné síle,“ prozradil kouč Severočechů.

Ty požene kupředu vidina postupu do Final Eight. „Je to obrovská výzva. Pro hráče je to něco extra, něco neobvyklého. Všichni chceme zvítězit a postoupit,“ má jasno kouč.

Jeho svěřencům před časem skončila základní část prvoligové soutěže, ve které se umístili na 5. příčce a v play off tak narazí na rezervu Opavy. „Škoda těch výpadků v Liberci a s Litoměřicemi. Mohli jsme skončit čtvrtí a začínat na domácí palubovce. Bohužel se tak nestalo a nám teď nezbývá nic jiného, než se pokusit vyhrát v Opavě. Každopádně chceme v letošním play off dojít co nejdál,“ dodává na závěr trenér Bednář.