„Do souboje s Brnem nemůžeme jít s jiných cílem, než zvítězit, navíc hrajeme doma, i když soupeř nemá co ztratit. Ale chceme hlavně potěšit fanoušky kvalitním výkonem,“ říká před duelem trenér SKV Ústí Miroslav Malán.

Po poslední porážce v hale Odoleny Vody patří jeho svěřencům devátá příčka v tabulce. Šestý Havířov doposud nasbíral 40 bodů. Příbram 38, ČZU Praha 37 a čtyři body ztrácí na šesté místo Ústí.

Právě prvních šest celků si zajistí postup do play off přímo, družstva ze sedmého až desátého místa čeká předkolo play off (utkají se sedmý a desátý tým a ve druhé sérii osmý a devátý celek. Hrát se bude na dva vítězné zápasy).

Po duelu s Brnem se ústečtí volejbalisté nejprve představí v hale ČZU Praha, poté doma přivítají Liberec, pak vyrazí do Kladna a vše zakončí domácím soubojem s lídrem extraligové soutěže z Českých Budějovic.

 „Jdeme sice zápas od zápasu a umístění v šestce bylo naším cílem, ale nyní na Havířov ztrácíme už čtyři body a los třetího dějství soutěže k nám nebyl zrovna milosrdný. Týmy z čela tabulky totiž hostíme doma, ale s Havířovem, Kladnem a Prahou hrajeme na jejich palubovce,“ vysvětluje Malán a pokračuje: „A Havířov navíc ještě doma hostí ČZU Praha a Kladno. Nedá se ale nic dělat, budeme bojovat, i když se nám v posledních zápasech příliš nedařilo. Rozhodující teď budou následující dvě kola, kdy hostíme poslední Brno a jedeme do Prahy,“ uvědomuje si ústecký kouč.

Ve čtvrtečním důležitém utkání proti Moravanům bude mít k dispozici kompletní kádr. „Připraveno bude dvanáct hráčů, včetně uzdraveného Žáčka, který měl zlomený malíček, ale už začal s přípravou. A mezi touto dvanáctkou je i junior Procházka,“ dodal na závěr ústecký kormidelník Miroslav Malán.