Domácí tým se na důležité utkání řádně připravil, ve hře byl tři kola před koncem titul, pokud by Most nezvládl vystoupení ve Varnsdorfu. Hráči Slunety se do soupeře zakousli a do poločasu si vypracovali devítibodový náskok.

„Hosté před utkáním avizovali, že nám budou chtít zápas znepříjemnit, ale nestalo se. Vyjma první čtvrtiny jsme slušně bránili a i v útoku jsme předvedli aktivní hru a několik velmi pěkných kombinačních akcí,“ přidal postřehy z utkání trenér Tomáš Jelínek.

„Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, snaha na straně hostí, kvalita a zkušenosti na straně Ústí. Děčín se snažil o rychlou hru, ale na náš tým to tentokrát nestačilo,“ prozradil po utkání Jelínek.

Stejně jako zbytek týmu tak mohl oslavit další z řady krajských titulů, co nevyšlo loni, to se hráčům Slunety podařilo letos. Pomocnou ruku jim podal i druhý Most, který překvapivě své utkání na půdě Varnsdorfu nezvládl.

„Jejich oslava po výhře nad naším celkem byla asi náročná,“ řekl s nadsázkou trenér Ústí.

Sluneta Ústí – Juniorka Děčín 95:76 (28:27, 53:44, 69:57). Nejvíce bodů: Feigl 21, Zajíc 20, Stavěl 17 – Dlask 18, Beneš 17, Malý 11. TH Ústí: 37/26. Rozhodčí: Neuman, Anton. Diváků: 30.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj