Ještě předtím ale čeká na partičku kouče Romana Bednáře náročný duel na půdě rezervy Opavy. Zde se už v neděli pokusí udělat první krůček k postupu do semifinále play off 1. ligy.

„V první řadě jsme rádi, že jsme v poháru postoupili a že si budeme moci zahrát proti tak kvalitnímu týmu, jakým je Nový Jičín,“ přiznal po vítězném utkání kouč BK Ústí Roman Bednář a vzápětí popsal jeho průběh: „Po vlažném začátku se nám povedla druhá čtvrtina a úvod druhé půle. Konec utkání nám sice moc nevyšel, naštěstí už jsme ale výsledek ubránili.“

Žádné oslavy pohárového triumfu se ale překvapivě nekonaly. „Skončili jsme pozdě večer, navíc jsme se museli stavit v nemocnici pro Adama Žampacha, který si v utkání poranil prst. Na hráčích se v autobusu podepsala únava, takže jsme si jen trochu zazpívali a všichni se těšili domů,“ přiznal trenér.

Náročný program jeho svěřenců bude pokračovat i v následujících dnech. Už v neděli se BK Ústí představí v prvním čtvrtfinále play off na palubovce Opavy B. „Chceme zvítězit. Věřím, že nám ta pohárová výhra v Hradci pomůže jak psychicky, tak po taktické stránce. Samozřejmě to bude hodně vyrovnaná bitva, ale šance jsou pro oba týmy stejné,“ říká Bednář.

Jeho celek ale nyní trápí zdravotní problémy. „Nevím, jestli bude moci nastoupit Žampach, ale jsem v tomto ohledu spíše pesimista. Navíc nám nějakou virózou onemocněl i Pomikálek. Máme ale dostatečně kvalitní tým a věřím, že tyto hráče dokážeme nahradit,“ dodává trenér BK Ústí před duelem.

Hradec Králové – BK Ústí n. L. 85:101 (28:29, 39:50, 65:74). Rozhodčí: Baudyš, Šafařík.

Čtvrtfinálové dvojice Českého poháru (17. března):
Děčín – Ostrava, Opava – Nymburk, Prostějov – Pardubice, Nový Jičín – Ústí n. L.