„Chtěli jsme navázat na ten povedený závěr utkání s Brnem. Bohužel se nám ale tentokrát nedařilo na nahrávce, což byl hlavní problém našeho neúspěchu. Znovu se prokázalo, že zápasy s týmy, které jsou kolem nás v tabulce, nezvládáme psychicky,“ litoval po utkání ústecký kouč Miroslav Malán.

Podle jeho slov vázla souhra týmu. „Středoví hráči se nesešli s nahrávačem. Nerad hodnotím jednotlivé hráče, ale Filipovi Habrovi podle mě tenhle zápas vůbec nevyšel. Nedá se ale nic dělat, musíme bojovat dál a pokusit se tu souhru do příště zlepšit,“ hází trenér porážku za hlavu.

Jeho tým se díky hladké prohře s největší pravděpodobností nevyhne předkolu play off. „Buďme realisté, ta šestá příčka už je asi ztracená. Museli bychom teď vyhrát všechny tři zbývající zápasy a to nebude jednoduché, protože máme nejprve doma v derby Liberec, poté jedeme na Kladno a na závěr doma vyzveme lídra z Českých Budějovic. Musíme si hlavně vytvořit dobrou výchozí pozici pro předkolo a zvýšit si sebevědomí,“ má jasno Malán.

A jak vidí šance svého týmu v derby? „Určitě nemáme co ztratit. Liberec teď prohrál doma s Havířovem, takže také nemá žádnou oslnivou formu,“ dodává na závěr Malán.

ČZU Praha – SKV Ústí n. L. 3:0 (21, 22, 21). Rozhodčí: Meruna, Krsek. Diváci: 350.

SKV Ústí: Mach, Habr, Moník, Beer, Žáček, Bican, Kopáček (libero). Střídali: Mooz, Vampola, Alfonso.