I přes porážku našel trenér BK Ústí Roman Bednář na utkání pozitiva. „Dokázali jsme si, že se na palubovce soupeře dá hrát a že se tam dá i vyhrát,“ nechal se slyšet kouč.

Jak moc vás mrzí, že jste zápas nedotáhli až k obratu?
Mrzí to hodně, byli jsme blízko. Po ne úplně vydařeném začátku jsme se ve druhé polovině utkání dokázali srovnat a soupeře jsme dostali pod výrazný tlak. V koncovce jsme pak měli v rukou vítěznou střelu, tu jsme ale bohužel neproměnili. Nijak se v tom ale neutápíme. Prostě jsme prohráli, ale jedeme dál.

Do Opavy jste jeli oslabení o tři hráče i přesto jste ale zahráli slušně…
Ve druhém poločase ano. V tom prvním to úplně ideální nebylo, nedařilo se nám v obraně a dostali jsme 45 bodů. Ale možná to bylo dané i únavou po té dlouhé cestě.

Co nakonec utkání rozhodlo?
Asi to, že domácí dali o tři body víc než my (smích). Bohužel jsme neproměnili několik vyložených šancí a ztratili jsme několik míčů bez tlaku. Toho se oni dokázali vyvarovat, navíc po celé utkání lépe bránili.

V neděli přivítáte Opavu doma, očekáváte znovu tak vyrovnaný duel?
Přál bych si aby to tak nebylo, ale upřímně si myslím, že to bude hodně podobné. Věřím ale, že si vypracujeme vedení a snad se nebude rozhodovat až v koncovce.

Jsou oba týmy opravdu tak vyrovnané?
Ve chvíli, kdy se oba týmy sejdou kompletní, tak jsou vyrovnané nejen hráčsky, ale také jsou si velmi podobné herním projevem.

Jak to vypadá s vaším kádrem po zdravotní stránce?
Burda už je v pořádku, s Pomikálkem jsem nemluvil, ale snad už tu virózu vyležel a mohl by nastoupit. Žampach má naštípnuté kloubní pouzdro na palci a chybět nám bude ještě minimálně tři týdny.