„Musíme vyhrát, nic jiného nebereme. Opava bude určitě bojovat, my jim ale nedáme šanci,“ řekl pro klubovou televizi jeden z hráčů BK Ústí Lukáš Bažant.

Hnacím motorem Ústečanů budou jistě diváci, Sluneta Sportcentrum očekává nejvyšší návštěvu dosavadní sezony. „Přijďte nás podpořit, je to vrchol sezony, hraje se o všechno, už není žádné příště. Bude to show,“ láká diváky do ochozů trenér Severočechů Roman Bednář.

Ve druhém čtvrtfinále už může počítat s Burdou a Pomikálkem, kteří do úvodního duelu v Opavě pro nemoc nezasáhli. Chybět tak bude jen Adam Žampach. „Adam si ve finále Českého poháru proti Hradci Králové poranil palec a bohužel má naštípnuté kloubní pouzdro. Bude nám chybět minimálně tři týdny,“ prozradil již před časem smutnou zprávu Bednář.

Kromě Žampacha by měl ale být ústecký celek kompletní, navíc dobře připravený na svého soupeře. „Trenér Opavy Petr Czudek na nás určitě vymyslí nějakou kulišárnu, bude nás chtít překvapit. My ale máme chytré a zkušené hráče, kteří se s tím jistě vypořádají, navíc i my se pokusíme soupeře zaskočit,“ prozradil trenér.

„Opava má mladý tým doplněný o hráče, kteří mají zkušenosti s Matonkou. Nečeká nás nic jednoduchého, znovu to bude vyrovnaný zápas,“ předpovídá kapitán BK Ústí Vladimír Hejl.

Společně se svými příznivci ale chtějí Ústečané dotáhnout střetnutí do vítězného konce a srovnat tak stav série. „Bude to určitě zápas zajímavý pro diváky. Všichni ale uděláme maximum pro to, abychom vyhráli,“ slíbil Hejl.

Diváci, kteří v neděli do Sportcentra Sluneta zavítají, mají navíc možnost získat malý dárek. „Prvních sto padesát návštěvníků nafasuje pomůcky na fandění. Před zápasem bude také slavnostně odhaleno motto letošního play off, které měli možnost fanoušci vymýšlet po skončení základní části. Autorovi vítězného návrhu bude předána cena od sponzora soutěže,“ prozradil na závěr manažer klubu Zdeněk Rytíř.